Pražačka patřila dětem a pohybu

Nejen děti, ale i jejich rodiče mohli prověřit svoje schopnosti a kondici během sportovního dne Děti v pohybu na Praze 3. Po dohodě s odborníky a zástupci místních sportovních organizací si pak společně mohli vybrat sport, který budou chtít provozovat.

218332_107183_IMG_9182.jpg

Nejen s překážkami nebo soupeři, ale také s nepřízní počasí museli bojovat v sobotu 17. května malí sportovci, kteří dorazili do sportovního a rekreačního areálu Pražačka. Ten, kdo sem zavítal na celodenní akci Děti v pohybu na Praze 3, kterou pořádala třetí městská část, rozhodně nelitoval.

218472_107195_orez.jpg

„Jsem rád, že tu i přes nepřízeň počasí téměř všechny sportovní organizace z Prahy 3 jsou, že se zde potkají. Počasí nám sice nepřeje, ale s tím se musíme smířit. Když jste sportovec, tak vás počasí nemůže rozhodit. Já doufám, že dnešek je prvním krokem k zahájení tradice, kdy se sportovní organizace seznámí mezi sebou a představí svou činnost třeba i těm nejmenším, kteří hledají ke sportu cestu,“ přivítal účastníky akce Miroslav Poche, radní Prahy 3 pro sport a tělovýchovu.

218456_107194_IMG_9372.jpg

Prezentaci sportovního programu i s možností vyzkoušet si jednotlivé disciplíny předvedly v průběhu dnes na Pražačce všechny významné sportovní organizace, které na území městské části působí. Byl tu tenisový klub Orel Praha, házenkáři z TJ Spoje, kung-fu škola Petry Lorenzové, žižkovští boxeři nebo třeba potápěči z oddílu vodních sportů na Pražačce. Představit svou nabídku přišli také sokolové, karatisté nebo fotbalový hráči FK Viktoria Žižkov, jejich výběr sehrál improvizovaný zápas proti malým fotbalistům z Prahy 3. Ti drželi s viktoriány překvapivě dech až do samého závěru, kdy vinou nešťastného vlastního gólu prohráli 4 : 3.

218447_107193_IMG_9340.jpg

Nevšední sportovní výkony byly ale k vidění všude, kde si budoucí sportovci vybírali disciplínu, kterou by mohli provozovat. „Určitě nás zaujal tenis, který už trošku hrajeme, a také basketbal, gymnastika a samozřejmě nás už lanařili také na fotbal. Terezce se líbilo úplně všechno a Lukáškovi samozřejmě ten fotbal,“ pochvalovala si Jitka Valentová z Prahy, která na sportovní den dorazila se sedmiletou Terezkou a třiapůlletým Lukáškem.

Počasí si ale nakonec přece jen prosadilo svou a hustý déšť se tak postaral o předčasný konec celé akce, na jejímž dalším ročníku by se milovníci sportu mohli sejít opět v příštím roce.