Praha 3 uspořádala koncert pro dobrovolníky, zahrál Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó

Vyjádření vděku všem, kdo během koronavirové krize pomáhali (a třeba ještě pomáhají), pojala Prahy 3 nekonvenčně formou koncertu pod Žižkovskou věží.

matonohaVe středu 17. června proběhl koncert věnovaný dobrovolníkům a příslušníkům profesí, kteří během pandemie koronaviru poskytovali pomoc ostatním. Koncert pro dobrovolníky a pracovníky v pomáhajících profesích se konal na letní scéně Divadla Kalich pod žižkovskou věží. Večer zahájila tisková mluvčí Prahy 3 Lucie Bukovanská a starosta Jiří Ptáček, kteří poděkovali všem, kteří se zapojili, což bylo například rodinné a kulturní centrum Nová Trojka, bar Behind The Curtain, kolektiv školní jídelny ZŠ Chelčického, autoškola Horázný a mnoho dalších. Dobrovolníci pomáhali na infolince krizového centra Jiřího z Poděbrad, rozvezli desítky obědů, dezinfekcí a stovky roušek, jež často sami ušili.

Vystupující kapela Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó zahrála bez nároku na honorář. Solidaritu přitom kapela ukázala už během koronakrize – herec a hudebník Tomáš Matonoha společně s baskytaristou Ondřejem Homolou montovali pro zdravotníky na ČVUT respirátory z 3D tiskáren. Pětičlenná kapela zahrála písně z debutového alba Dáma a pes (2018) a mezi jednotlivými písněmi bavila publikum vtipy i imitacemi známých českých osobností. Počasí se vydařilo, o čemž svědčilo i to, že Tomáš Matonoha vystupoval bosý. Publikum všech věkových kategorií téměř zaplnilo scénu a po necelé hodině a půl opouštělo Mahlerovy sady ve vynikající náladě.

děkujeme dobrovolníkům

 

 

 

Všem dobrovolníkům ještě jednou děkujeme!

Natálie Bartlová