Poznejme se... posedmé

 

V sobotu 8. září se již posedmé uskutečnila na Parukářce kulturně společenská akce pro celou rodinu Poznejme se, sousedé. Městská část připravila na prosluněné Parukářce už tradiční multikulturní akci, která nabídla zájemcům z různých etnik a národností žijících v našem městě bohatý kulturně kulinářský zážitek. 

 

Své informační stánky zde měly mnohé organizace, zabývající se integrací cizinců, jako například Inbáze, Centrum pro integraci cizinců, _DSC0301001Integrační centrum Praha, které nabízely výtvarné dílny, děti si mohly samy vyrobit svou vlajku a dospělí zase dostali fundované informace, které souvisejí s jejich začleňováním do společnosti.

Přítomné přivítal místostarosta David Gregor (ČSSD), popřál všem krásný společný zážitek a pozval je mimo jiné do mnoha stánků, nabízejících pochoutky z cizokrajných kuchyní, jako _DSC0329001například africké nebo ruské. K vidění byla i kuchařská show plná netradičních pochutin a žízeň jste mohli uhasit ve stánku pivovaru Kolčavka, který nabízel třeba vídeňský ležák. Naučit jste se mohli i africké tance, či kubánskou salsu.

Pro děti byl připraven nafukovací skákací hrad, malování na obličej, workshop čínských uzlů nebo soutěž _DSC0298001o ceny, které darovala městská část. Z pódia pak nejmenší bavil žonglérskými kousky kejklíř Ovce, dospělé zase dvojice Gentlemen´s Agreements s hity 60. let nebo kapela Pragasón.

Na sedmém ročníku se "sousedů" na Parukářce během odpoledne vystřídalo mnoho, což určitě pozitivně přispělo k vzájemnému poznávání kultur i lidí. "Věřím, že i do budoucna bude tato oblíbená akce pokračovat, " řekl v krátkém rozhovoru místostarosta Gregor.

text: Jan Dvořák, foto: Radko Šťastný