Nejmladší fotbalové naděje se utkaly o pohár Františka Josefa I.

Stadion Viktorie Žižkov v úterý 13. května hostil týmy mateřských škol, které zde změřily síly ve fotbalovém turnaji pořádaném k 133. výročí povýšení Žižkova na město. Trofej nejcennější – putovní pohár Františka Josefa I. pak zaslouženě putovala do Mateřské školy Jeseniova 4, která tu ve finále se skóre 3:1 porazila družstvo mateřské školy ve Vlkově ulici.

216779_106936_IMG_8312.jpg

Ve fotbalovém turnaji se utkalo deset týmů z devíti mateřských škol z Prahy 3. Až na jedinou výjimku, kdy mateřská škola Sauerova postavila dvě družstva – jedno dívčí a druhé chlapecké, se jednalo o týmy smíšené. A že i holky umějí míč po zeleném pažitu pěkně prohnat, se ukázalo při závěrečném vyhlašování, kdy si dokonce tři z nich odnesly trofej pro nejlepší fotbalistky týmu.

216786_106938_IMG_8412.jpg

Pohár za třetí místo v turnaji si pak odneslo družstvo mateřské školy Sudoměřská, ale s prázdnou neodešel ani jeden malý fotbalový hráč.  „Chtěla bych poděkovat všem účastníkům turnaje za skvělou reprezentaci svých školek, ale dík patří i spolužákům do hlediště, kteří fandili jako o život,“ uvedla starostka Vladislava Hujová, která dětem předala medaile a balíčky s drobnými dárky.

Odpolední turnaj pro základní školy, který byl kvůli nepříznivému počasí zrušen, se odehraje v náhradním termínu.