Náměstí Jiřího z Poděbrad v zajetí latinskoamerických rytmů

Speciality peruánské, argentinské nebo mexické kuchyně mohli ochutnat návštěvníci ve čtvrtek 15. května na náměstí Jiřího z Poděbrad. V rámci projektu Merkádo se zde představovala nejen latinskoamerická kuchyně, včetně typických nápojů a dalších produktů, ale vystoupili zde i hudebníci a tanečníci, kteří si svým temperamentem podmanili celé náměstí.

218251_107165_IMG_9134.jpg

Projekt Merkádo, česky tržiště, získal i oficiální podporu ze strany ambasád Mexika, Chile, Brazílie a Peru. Velvyslankyně Peru Marita Landaveri Porturas a velvyslanec Mexika Pablo Macedo Riba se společně se starostkou Vladislavou Hujovou zúčastnili oficiálního zahájení akce, která se konala také díky podpoře městské části Praha 3.

218142_107159_IMG_9063.jpg

Samotné stánky latinskoamerického tržiště nabízely své exotické produkty již od dopoledních hodin. K dostání tu byla široká nabídka zboží od kávy, maté, čerstvých ryb, masa až po exotické ovoce.

218197_107162_IMG_9110.jpg

Návštěvníci tu měli jedinečnou příležitost ochutnat tradiční pokrmy z Kolumbie, Mexika, Peru, Argentiny a dalších zemí Latinské Ameriky. A nechyběl ani bohatý kulturní program, v rámci něhož vystoupili latinskoameričtí hudebníci a tanečníci s ukázkami tanga nebo salzy.

A když náhodou mojita, pisca nebo tequily bylo na vás příliš? Odpočinout jste si mohli v tradičních „hamakas“ – houpacích sítích nainstalovaných v prostorách náměstí Jiřího z Poděbrad.