Na Trojce se opět poznávali sousedé

Tradiční kulturně-společenská akce pro celou rodinu "Poznejme se, sousedé" zpestřila nedělní odpoledne na Parukářce.

Pódiový program letošní akce „Poznejme se, sousedé“ zahájila temperamentní Bijou Camara, která všechny přítomné vášnivou hrou na Poznejme se, sousedé 2020 (1)bubny přenesla do Afriky. Jak rozpohybovat tělo předvedla spolu s malými i velkými nadšenci z řad diváků při následném workshopu afrických tanců.

Hudební vystoupení vystřídala kuchařská show, nejprve se podávala polévka s kvasem v podání paní Galiny z Ruska, výborné falafelové kuličky divákům vyrobil kuchařský mistr z Jordánska. Vystoupení kouzelníka se opět neslo ve znamení spolupráce účinkujícího a přihlížejících, zejména dětí. Ti nejmenší se mohli pobavit jízdou na kolotoči nebo si zažonglovat s připraveným náčiním. Kromě toho si pro děti městská Poznejme se, sousedé 2020 (2)část připravila malování na obličej, balónkovou dílnu a stanoviště se soutěžními úkoly, jejichž absolvování mnohým z nich po závěrečném losování výherců přineslo odměnu. Orientální kulturu zastoupila paní Helenka, lektorka z centra tance, a to ukázkou břišních tanců, jíž opět předcházel workshop. Došlo i na Latinskou Ameriku: taneční guru Jorge z Kolumbie Poznejme se, sousedé 2020 (3)řádně proškolil dobrovolníky v salse. Následně pak spolu se svými kolegy z kapely Pragasón hudebním vystoupením uzavřel pódiový program.

Kromě kuchařské show přítomní ochutnávali z geograficky pestré nabídky pokrmů a nápojů. Etiopskou kávu nebo masové závitky nabízel stánek Taste of Ethiopia Prague. Vegetariánské speciality z Jordánska servírovalo Bistro Habibi, mexické speciality připravil stánek restaurace Fosil, do ruské kuchyně nechala nahlédnout již zmiňovaná paní Galina, jejíž pirohy vzbudily velký ohlas. Alko a nealko obstaral stánek pivovaru Kolčavka. S výbornou kávou a palačinkami dorazil Seladon na cestě.

V průběhu akce představily svoji činnost jednotlivé organizace, které pomáhají imigrantům s integrací do české společnosti. Šlo o Integrační centrum Praha, Centrum pro integraci cizinců a META.

 

Text a foto: Pavel Šmída