Městská část Prahy 3 pokračuje v oblíbených veřejných debatách

V úterý 15. 6. v podvečerních hodinách se již potřetí v rámci cyklu veřejných setkávání sešli na půdě žižkovské radnice zástupci městské části Praha 3 s občany, aby diskutovali na téma komunikace radnice s veřejností.

Žižkov, 16. června 2010
V úterý 15. 6. v podvečerních hodinách se již potřetí v rámci cyklu veřejných setkávání sešli na půdě žižkovské radnice zástupci městské části Praha 3 s občany, aby diskutovali na téma komunikace radnice s veřejností. Zájem o toto téma byl veliký. V zaplněném sále odpovídala na dotazy starostka Milena Kozumplíková, tajemník Úřadu městské části Praha 3 Petr Fišer, vedoucí oddělení vnějších vztahů a komunikace Jeroným Janíček a tiskový mluvčí Jan Sotona.


Občané městské části Prahy 3 se nejvíce zajímali o radniční web a noviny, které prochází řadou změn a nedávno dostaly novou jednotnou grafickou podobu. „Chtěli bychom, aby občan, který otevře webové stránky Prahy 3, dostal kvalitní servis. V druhé vlně budeme překlápět web do zpravodajské roviny,“ vysvětlil tajemník Úřadu městské části Praha 3 Petr Fišer. Dále se veřejnost ptala na proces vyřízení standardního dotazu nebo plánovaný projekt farmářské trhy.


Z diskuze vzešlo mnoho zajímavých a podnětných nápadů na zlepšení a zkvalitnění komunikace i internetové prezentace veřejných dokumentů. „Mám dobrý pocit z toho, že znám názory občanů a oni znají moje. To je pro mě vždy velkým přínosem,“ řekla starostka Milena Kozumplíková.


Protože nemalá část z přítomných projevila zájem o konání speciální diskuze na téma rekonstrukce a revitalizace domů Lupáčově ulici, radnice lidem vyšla vstříc a její představitelé přislíbili, že v nejbližších dnech tuto debatu zprostředkují. „Zasadím se o to, aby komunikace jak ze strany radnice, tak ze strany investiční firmy byla rychlejší, profesionálnější a lidštější,“ dodala starostka Milena Kozumplíková.

 

Foto: redakce RN

-jer-

Zadejte text