Latino den láká na ochutnávky tradičních jídel Latinské Ameriky

Ve čtvrtek 15. května se náměstí Jiřího z Poděbrad promění v předměstí jakéhokoli města Latinské Ameriky. Nabídne totiž vybrané pochoutky tradičních pokrmů z latinskoamerické kuchyně, včetně koncertů v latino stylu. Akce začíná v 10 hodin a potrvá až do večera.

214974_106514_mexico.jpg

Unikátní akce svého druhu  - projekt Merkádo - se zaměří na produkty ze zemí Jižní a Střední Ameriky, od kávy, maté, čerstvých ryb, masa až po exotické ovoce.  Účast potvrdila i řada Latinoameričanů žijících v Praze, kteří nabídnou ochutnávku tradičních pokrmů z Kolumbie, Mexika, Peru, Argentiny a dalších zemí Latinské Ameriky. Můžete se tak těšit i na zastoupení vybraných restaurací zaměřujících se na jihoamerickou kuchyni. Nebude chybět ani bohatý kulturní program, v rámci něhož vystoupí tanečníci a latinskoameričtí hudebníci, ale i tuzemská kapela Tam Tam Orchestra, která se zaměří na brazilsko-kubánské rytmy. Latino den nezapomene ani na malé návštěvníky - relaxační zóna nabídne malování pro děti s Latin Art Gallery a možnost využití tradičních „hamakas“ – houpacích sítí nainstalovaných v prostorách náměstí Jiřího z Poděbrad.

Projekt Merkádo byl nápadem mladé studentky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, která se delší dobu zajímá o studium Latinské Ameriky a prostřednictvím této akce by chtěla českému prostředí přiblížit tento region. Merkádo získalo i oficiální podporu ze strany ambasád Mexika, Chile, Brazílie a Peru. Tato akce se koná díky podpoře městské části Praha 3.