Domácí mazlíčci slavili svůj svátek na Parukářce

K příležitosti Světového dne zvířat se 7. října na Parukářce konal Den domácích mazlíčků. Kromě tradičních zvířátek se objevila spousta dalších netradičních druhů.

22256734_1673118942719147_96788269641919183_oU příležitosti Světového dne zvířat naše městská část zorganizovala 7. 10. na Parukářce Den domácích mazlíčků. První říjnová sobota patřila našim zvířecím miláčkům, oslavu si užila nejen zvířátka a jejich majitelé, ale i další příchozí, včetně těch nejmenších. Praha 3 totiž připravila pestrý program pro všechny. Od 10. hodiny, kdy vše vypuklo, proudily na Parukářku stovky lidí, především se svými čtyřnohými kamarády. Kromě tradičních domácích zvířat se objevila spousta dalších exotických druhů, o jejichž chovu v zajetí radili renomovaní odborníci. Tak jako každoročně se dostavili také zástupci Prahy 3 se svými pejsky oslavit zvířecí svátek. Celým dnem provázela moderátorka Radka Stupková, krásné slunné počasí všem přálo, probíhaly zajímavé soutěže, konala se poučná vystoupení se zvířaty. P1011267

Úvodního slova i slavnostního losování výsledků soutěží se zhostila starostka Prahy 3 Vladislava Hujová, doprovázena svým pejskem. Městská policie představila um svých koní i psů, kteří bravurně zvládali překážky, dýmovnice a předvedli i odolnost vůči hluku. Bylo znát, že parťáci a obranáři jsou to profesionální. Ukázky a informace týkající se dravých ptáků prezentovala záchranná stanice Penthea. Sdružení Penthea se zabývá mimo jiné také chovem vzácných a ohrožených druhů dravců a sov, tematicky laděných programů environmentálního vzdělávání pro ZŠ a SŠ, provozují záchrannou stanici pro handicapované volně žijící živočichy a zaměřují se také na letové ukázky, jež byly publikem napjatě očekávány a bedlivě sledovány. 22382138_1673119556052419_752008182974940924_o Laskominy domácí výroby pro mazlíčky, informace o chovu domácích prasátek, ukázka hopsajících králíčků přes překážky, veterinární poradna, informace a přiblížení NF Canisterapie, ukázka Herpetofauny, tanečky i výcviky psů, tím vším nás obohatil a poučil Den domácích mazlíčků na Parukářce. Pro pejsky a kočičky byla k dispozici Punťova první psí cukrárna, kde se servírovala psí zmrzlina a jiné pamlsky, a to bez umělých sladidel. Pro páníčky, paničky a jejich ratolesti bylo připraveno bohaté občerstvení jako řecké biftečky, palačinky, angusínky a mnoho dalšího.

Nechybělo ani malování na obličej a fotokoutek, kde se mohl každý zvěčnit se svým mazlíčkem. Zvířecí den se zkrátka jednoznačně vyvedl, programem, počasím i hojnou návštěvností. Těšíme se zase za rok!

                                                                                                                                                                                Kristýna Dražanová

                                                                                                                                                    Foto: Kristýna Dražanová, Martin Hošna

 

Mezinárodní den zvířat spadá na 4. říjen, na den úmrtí sv. Františka z Assisi. Letos je tomu 791 let. Sv. František po celý svůj život obstarával nemocná a opuštěná zvířata, proto se tento den stanovil jako Mezinárodní den zvířat, k upomínce nejen jeho významné úctyhodné činnosti, ale i jako apel na to, jak důležitou roli zvířata hrají v našich životech.