Den Země pro zvídavé děti i dospělé

I v letošním roce pořádá městská část Praha 3 ve spolupráci s Českým zahrádkářským svazem Den Země, tentokrát s podtitulem Zvídavé děti. Akce se koná ve středu 18. dubna 2018 na Havlíčkově náměstí v Praze 3.

den země - ilustrační 2017Od 10.00 do 13.30 je připraven program pro děti z mateřských škol a pro žáky 1.−5. tříd základních škol, od 14.00 do 16.00 je program určen školním družinám, ale i široké veřejnosti.

den Země 2018Rozeznávání rozličných plodů a semen podle hmatu, minidílny, určování druhů stromů na základě větviček a listů, ukázky soutěže Mladý zahrádkář, která patří mezi nejobsáhlejší a nejstarší vědomostní soutěže tohoto typu pro děti, to vše nabídne Den Země na Praze 3. „Každoročně se akce účastí stovky dětí ze škol i veřejnosti, které si pomocí vědomostních kvízů, minidílen a praktických ukázek mohou prohloubit své znalosti o přírodě. Chceme v nich probudit zvídavost a zájem o dění kolem nich,“ dodala radní pro školství Jaroslava Suková.

Partnerem celé akce je opět časopis ZAHRÁDKÁŘ, jenž se řadí k nejčtenějším časopisům zabývajících se zahradou a pěstováním ovoce, zeleniny a květin.