Den dětí přilákal na Jiřák mnoho malých návštěvníků

Ve čtvrtek 29. května lilo jako z konve. Přesto si na náměstí Jiřího z Poděbrad našlo cestu mnoho malých diváků, kteří si nechtěli nechat ujít odpoledne plné soutěží, her, písniček, jojování a jiných vylomenin, které pořádala městská část Praha 3.

220043_107864_IMG_0129.jpg

Okolní prostory kostela Nejsvětějšího Srdce Páně se proměnily v dětský rej. Soutěžilo se hlavně o atraktivní ceny – vstupenky do zoo (jednorázové, celoroční a rodinné) nebo do muzea panenek. Ceny slavnostně předala v průběhu odpoledne zástupkyně starostky Miroslava Oubrechtová.

U hlavního pódia se rozdávaly soutěžní plánky, podle nichž děti hledaly různá stanoviště se zábavnými úkoly. Nechyběly stánky Policie ČR, Mysliveckého svazu, Hasičského sboru, záchranné jednotky, městské policie, Domu dětí a mládeže Praha 3 ULITA.

220000_107861_IMG_0092.jpg

Hlavní program se ale konal před Plečnikovým kostelem. Malí diváci řádili pod dramaturgickým dohledem Magdy Reifové, moderátorky Kouzelné školky, která i přes nepřízeň počasí aktivizovala publikum do maxima svým charismatickým vystupováním, legračními kejklemi a poutavým zpěvem. Přítomní si vyzkoušeli jojování, obdivovali bublinového mága, užili si skotačení s hlasovými ekvilibristy Hlasoplet a především řádili společně s kapelou Pískomil se vrací, která svými autorskými písničkami rozezpívala celý Jiřák.

Barevná planeta aneb Dětský den se vyvedl. Lze jen doufat, že příští rok bude přát víc štěstí a vykoukne i to sluníčko s letními teplotami.