Během Týdne seniorů se promítaly filmy, sportovalo na Jiřáku nebo tančilo v Olšance

Mezinárodní den seniorů, který si svět připomíná 1. října, oslavila Praha 3 čtyřdenním programem. Senioři mohli zavítat do kina Aero, na koncert do Atria, soutěžit během tanečního odpoledne nebo Sportovního dne na Jiřáku.

na web1Oslavy začaly již v pondělí 25. září od 10.00 do 11.30 hodin koncertem v Atriu na Žižkově, kde si senioři užili vystoupení známé muzikálové, jazzové i šansonové české zpěvačky Radky Fišarové v doprovodu harmoniky a kytary. Od 15.00 hodin se v kině Aero promítal film Masaryk. IMG_0748

 

V úterý 26. září oslavy pokračovaly ve 13.00 hodin promítáním filmu Teorie tygra v kině Aero a od 16.00 hodin Tanečním odpolednem v Kongresovém sále hotelu Olšanka v doprovodu kapely Žižkovanka, kde senioři soutěžili ve třech soutěžních tancích – ča-ča, rumba a samba o hodnotné ceny.

 

IMG_0097Na středu 27. září se konal Sportovní den na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde se hrál pétanque, šachy, kroket. IMG_0680

Návštěvníci se seznámili s technikami sebeobrany Krav Maga, na místě byl i stánek s policií, kde odborníci podávali informace v otázkách osobního bezpečí. Šlo si nechat změřit tlak a poradit se s lékařem o svém zdraví. Odpoledne uzavřelo vystoupení „Petra Soviče & Gramofon“, kdy kapela zazpívala a zahrála za doprovodu kapely největší hity hitparád 60. a 70. let minulého století. Výherci soutěží byli vyhlášeni ještě před  začátkem koncertu a z rukou zástupce starostky Davida Gregora si odnesli hodnotné ceny od městské části Praha 3.