Během svatomartinských slavností na Jiřáku voněla husí pečínka

Na náměstí Jiřího z Poděbrad přišly na svátek svatého Martina 11. listopadu davy lidí, jež si mohly vychutnat dozlatova vypečenou husu a zapít ji sortimentem z více než 20 českých a moravských vinařství.

Přes 2000 porcí pečené husy s knedlíkem a se zelím se snědlo během svatomartinských oslav. Výjimečnou chuť umocňovalo servírované IMG_1418mladé víno, jež bývá na trh uvedeno jen několik týdnů po sklizni a je určeno k rychlému IMG_1349spotřebování. Sami vinaři doporučují, aby bylo víno vypito do jara, což se většině přítomným povedlo.
Svatomartinské slavnosti byly symbolicky zahájeny v 11 hodin 11 minut a 11 sekund.

Farář kostela Nejsvětějšího srdce Páně Jan Houkal přítomným odvyprávěl svatomartinské legendy a společně se starostou Alexanderem Bellu požehnal všem přítomným. Nechyběl ani svatý Martin na bílém koni, který sice nedovezl první nadílku sněhu, ale rozveselil návštěvníky svou nádhernou garderobou.IMG_1403

Akci doprovázel bohatý kulturní program. Zahrála cimbálová muzika Pernica, bylo možné si vyzkoušet kovářskou dílnu, děti se zabavily v keramických dílnách Kroužky a Proužky nebo během představení loutkového divadla Kozlík.