Asie na dosah na festivalu Asie vzdálená a blízká

Na náměstí Jiřího z Poděbrad můžete mít Asii opět na dosah ruky! Po úspěšném loňském ročníku festivalu Asie vzdálená a blízká, kde se představil Vietnam a Indonésie, letos 25. května naváže další, na němž se bude prezentovat Korea, Japonsko, Vietnam, Indonésie, Thajsko a Indie.

asie 2017_8540Festival pořádá Městská část Praha 3 ve spolupráci se spolkem INFO-DRÁČEK, který podporuje integraci Vietnamců v Čechách. Akci podporuje Ministerstvo kultury a Magistrát hlavního města Prahy. Záštitu nad festivalem převzal ministr kultury Daniel Herman a místostarosta starostky Městské části Praha 3 Alexander Bellu.

asie 2017_8655Milovníci specifických asijských kultur se rozhodně mají na to těšit. Kromě gastronomických stánků plných úžasných dobrot ze všech zmíněných zemí, budou k dispozici stánky s workshopy, kde si budou moci návštěvníci vyzkoušet například japonská kimona, ozkoušet techniky korejského bojového umění taekwondo, vytvořit mandalu, zahrát si japonské šachy nebo si nechat namalovat obrázek indickou henou. Dámy jistě potěší stánky s kosmetikou, tradičními oděvy či doplňky. Nejmladší návštěvníci si přijdou na své v dětském koutku.
Brány festivalu se prvním návštěvníkům otevřou už v 10 hodin ráno. Od 16:00 se mohou příznivci asijských kultur těšit na pestrý program na podiu, který bude trvat až do konce festivalu (20:30 hodin). Během něj budou k vidění moderní i tradiční tance, pěvecká čísla, vystoupení bojových umění, kuchařská show Vieta známého jako Liu ze seriálu Ohnivé kuře a módní přehlídky tradičních oděvů hned z několika zemí.

Projekt Asie vzdálená a blízká má za cíl zvýšit povědomí majoritní společnosti o asijské kultuře a zároveň aktivně zapojit českou společnost do vzájemného bližšího poznání. Otevřenou, nekonfliktní formou chce změnit pohled na Asiaty a jejich kulturu, která je českým občanům vzdálená a často těžko pochopitelná.

Festival podpoří projekt „Daruj dřeň, daruješ život“, který se realizuje ve spolupráci s profesorem Petrem Sedláčkem, vedoucím transplantační jednotky FN Motol Praha a Českým národním registrem dárců v Plzni s cílem oslovit asijské dárce kostní dřeně.