Akce „Be happy s epi“ poukáže na peripetie s epilepsií a jak s ní žít normální život

Na náměstí Jiřího z Poděbrad se 25. září od 14 hodin koná akce „Koncert ke dni epilepsie, aneb Be happy s epi“, která chce podpořit nemocné s epilepsií.

be happy s epi 2018 Praha 3 se připojuje k Mezinárodnímu dni epilepsie koncertem a happeningem, který má za cíl informovat širokou veřejnost o této nemoci, která je i v 21. století stále opředena mnoha mýty.  

„S epilepsií se v České republice potýká okolo 80 tisíc lidí. Je to nemoc, která přináší do života komplikované a nepředvídatelné překážky, ale přesto s ní lze žít důstojný a normální život. Je tedy možné lidi s epilepsií bez obav zaměstnávat,“ říká místostarosta Ivan Holeček.

epi 2018 - desateroNa náměstí Jiřího z Poděbrad vystoupí řada umělců, kteří chtějí podpořit boj proti epilepsii. Na pódiu se objeví František Nedvěd mladší a jeho band, zpěvák Jan Bendig, známý z show Česko Slovenská SuperStar, muzikálový matador Bohouš Josef, Michaela Nosková nebo nestor pop music Janek Ledecký. Před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad proběhne také prezentace neziskových organizací. Bude připravený další doprovodný program a soutěže pro děti. Písničkami pobaví babypunková kapela Pískomil se vrací, pohádky slibuje vystoupení Divadla v pytli.

PROGRAM:
14:00 –  Pískomil se vrací
16:00 -  František Nedvěd ml. a band
17:00 –  Bohouš Josef
17:30 –  Jan Bandig
17:45 -  Michaela Nosková
19:00 – Janek Ledecký

Po celou akci budou probíhat panely vstupů neziskových organizací, ve kterých se dozvíte informace o epileptickém onemocnění.
Akci moderuje Libor Bouček.

Text: Martin Hošna

Související dokumenty