Adventní dny na Žižkově

I letos pro vás radnice připravila tradiční adventní program, který je nabitý a zaměřuje se jak na dětské, tak i dospělé návštěvníky. Těšit se můžete na rozsvícení vánočního stromu na náměstí Jiřího z Poděbrad, živý betlém nebo celou řadu koncertů a vystoupení.

S prvními zimními mrazíky přichází pomalu i čas, kdy se všichni začínáme připravovat na Vánoční svátky. A na Vánoční období se_MG_5015 pochopitelně chystá i Radnice, která připravila tradiční Adventní akce. Ať už na náměstní Jiřího Z Poděbrad, Betlémské kapli nebo Kulturním centru Vozovna. „Adventní akce zahájíme jak jinak než rozsvícením vánočního stromku, a to konkrétně 24. Listopadu v 16:30 hod na náměstí Jiřího z Poděbrad,“ komentuje zástupce starostky pro oblast kultury Alexander Bellu. Pro návštěvníky je připraven bohatý program. Pokud tedy budete mít v celém tom předvánočních shonu chvilku času, určitě se zastavte!

Adventní koncertNamátkou z celé řady připravených akcí zmiňme exkluzivní provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby v podání členů orchestru a sboru Národního divadla se sólisty Barborou Řeřichovou, Michaelou Kapustovou, Alešem Brisceinem, Svatoplukem Semem , které zakončí adventní program na nám. Jiřího z Poděbrad v sobotu 23. prosince. „Samozřejmě jsme nezapomněli ani na děti, pro které jsme připravili akce Čertovsky popletený Mikuláš,“ podotýká Alexander Bellu. Děti budou mít dále určitě také radost z živého betléma. IMG_2265

Nemůžeme samozřejmě letos opomenou ani kulturní program v KC Vozovna. Budete mít možnost se ponořit do vánoční atmosféry prostřednictvím těch nejkrásnějších vánočních říkadel a koled. Setkat se například s Barborkami, Mikulášem a koledovat se Štěpánem. Společně se zastavit u stromek_MG_2839malého Ježíška. Na Jiřáku budete také moci navštívit adventní trhy. A mnoho dalšího!

Je toho zkrátka mnoho, co můžete ve svátečním čase na Žižkově navštívit. „Rád bych také všem občanům popřál klidný adventní čas a samozřejmě by mě velmi potěšilo, kdyby jim tyto nejkrásnější dny v roce zpříjemnila i některá z našich kulturních akcí,“ uzavírá Alexander Bellu.

 

Advent_2017_A3_opr