24. Vinohradské vinobraní se neslo ve znamení putování po Trojce

Místo tradiční velké slavnosti na jednom místě letos třetí městská část rozdělila akci do pěti lokalit. Tímto rozhodnutím se minimalizovalo riziko šíření nákazy COVID-19 v důsledku shromažďování velkého množství lidí. Zároveň Vinohradské vinobraní získalo nový, putovní rozměr.

Při koštování vína z více než třiceti tuzemských i zahraničních vinařství se tak návštěvníci mohli projít z náměstí Jiřího z Poděbrad přes   Vinobraní 2020 dvojice pije vínoMahlerovy sady, Kostnické náměstí a Žižkov BeerGarden až na Prague Central Camp. Zároveň si však mohli vybrat jen to místo, které pro ně bylo co do vzdálenosti nejbližší. Na každé z pěti lokalit vystoupily kapely, aby degustujícím zpříjemnily popíjení vín, ať už Vinobraní 2020 cimbálovkasuchých, polosuchých, polosladkých, šumivých, aromatizovaných, cuvée, košer vín, likérových... Nechyběl tradiční oblíbený burčák a k tomu všemu pestrá nabídka vynikajících jídel, která se k vínům hodí.

Širokou nabídku různých druhů vín doplnila neméně pestrá nabídka hudebních žánrů: vedle klasických cimbálovek, které ke každému vinobraní neodmyslitelně patří, vábily folklórní tance. Jazzové variace zněly hned několikrát: na náměstí Jiřího z Poděbrad v sobotu v podání Vinobraní 2020 pán nalejvá víno Classic Four, v tentýž den v Prague Central Campu v interpretaci Pražské dixielandové společnosti. V pátek pod Žižkovskou věží je obohatilo o soul, swing, blues a reggae hudební uskupení Brownies. Temperamentní latinskoamerické skladby si na náměstí Jiřího z Poděbrad připravila skupina Sol Y Sombra. Ty si mohli návštěvníci poslechnout během pátečního podvečera i v Prague Central Campu. Světové hity v různých akustických variacích vystřihlo v pátek odpoledne na náměstí Jiřího z Poděbrad duo Acoustic A-Team, rockové skladby pak Reserve Band v sobotu na Žižkov BeerGarden.

Nechyběl zábavný program pro děti. V pátek v Prague Central Campu vykouzlil nejen radost na tváři dětí (i dospělých) mág Jan Komberec. O den později na témže místě si děti vyráběly v dílničkách ozdoby s podzimní tematikou. V sobotu pod Žižkovskou věží pobavilo malé i velké přítomné Divadlo jedeme k vám. Tentýž den na Kostnickém náměstí zájemce portrétoval pan Kalina.

Zkrátka bylo z čeho vybírat.

Text a foto: Pavel Šmída