Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Výsledky zápisu do MŠ dětí trvale žijících v ČR a dodatečné zápisy pro děti z Ukrajiny

Letošní zápisy proběhly 3. a 4. května, celkem se podařilo se umístit 576 dětí. Do jednotlivých mateřských škol byly přijaty děti na volná místa až do výše stávající kapacity školy. V této chvíli je zaplněna většina mateřských škol, několik volných míst je v mateřské škole při ZŠ a MŠ Jaroslava Seiferta, kde se bude otevírat o jednu třídu navíc oproti předchozím rokům, aby bylo možné pokrýt zájem o přijetí. Aktuálně se tato místa nabízí rodičům, jejichž dítě nebylo přijato ve škole, kam se hlásilo. V rámci běžného zápisu byly v některých školách přijaty i děti, kterým budou tři roky na podzim. V městské části Praha 3 jsou zřízeny dvě třídy pro děti dvouleté, o které je velký zájem, a jejich kapacita byla v rámci zápisu také zcela naplněna. 
V rámci mimořádného zápisu, který se bude konat 1. června a je vyhlášen s souladu s Lex Ukrajina budou volná místa nabídnuta dětem z Ukrajiny.
Půjde o místa pouze v povinném předškolním ročníku a pouze v mateřských školách, kde tato místa nebyla obsazena dětmi trvale žijící v ČR.
Dle informací Ministerstva školství je ale žádoucí, aby se Ukrajinské děti  k zápisu dostavily, i přesto, že místo aktuálně nedostanou, aby byl oficiálně zmapován zájem a skutečný počet dětí, pro které bude třeba hledat řešení a vytvářet náhradní program pro příští školní rok.
Rodiče dětí z Ukrajiny ale upozorňujeme, že kapacity mateřských škol na MČ Prahy 3 jsou bohužel na svých limitech a děti budou přijímány na základě kritéria věku a bude jim nabídnuto místo centrálně, v mateřské škole, kde takové místo po prvních zápisech zbylo. Doporučujeme podat jen jednu přihlášku. Seznam nepřijatých dětí bude předán Ministerstvu školství.
 

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG 9918

Odhodláni položit život za smrt tyrana a za národ — 80. výročí heydrichiády

20. 05. 2022
Pražský Montmartre 2022

Pražský Montmartre /II opět na Kostničáku

25. 05. 2022
Prezidentka Čaputová na Praze 3 foto Anežka Hesová (2)

Prahu 3 navštívila slovenská prezidentka

27. 05. 2022
Další zprávy
Login