Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Jak budou letos vypadat zápisy do mateřských škol? (2024)

Zápisy do mateřských škol pro školní rok 2024/25 proběhnou 6. a 7. května.

Vzhledem k velkému počtu zájemců, prosíme rodiče o strpení s výsledky zápisu. předpokládáme, že finální výsledky budou známy do konce května.

 

Upozornění: Při zápisu do MŠ rozhoduje věk dítěte, ověřte v mateřské škole, kam plánujete své dítě hlásit šanci na přijetí.

Letos budou mít rodiče opět možnost předvyplnit si  žádost o přijetí do mateřské školy MČ Praha 3 přes jednotný elektronický systém „Zápisy do MŠ”.

Pro generování žádostí o přijetí bude aplikace otevřená od 1. dubna. Vyplněná přihláška pak přijde rodičům do e-mailu ve formátu PDF. Stačí si ji vytisknout, podepsat, donést k lékaři pro potvrzení a doručit ve dnech zápisu do vámi vybrané MŠ.

Aplikaci „Zápisy do MŠ” najdete zde pod tímto logem na stránkách jednotlivých mateřských škol

zápis do MŠ 2022 - img


Výhodou aplikace je, že žádosti do všech MŠ Prahy 3 připravíte na jednom místě a po podání přihlášky můžete sledovat její průběžný stav. Pokud se hlásíte pro jistotu do více MŠ, uvidíte, jak si kde vaše přihlášky vedou. Aplikace je praktická a transparentní. Šetří čas rodičům i mateřským školám, kterým se informace propíší do zápisového systému.

3icon-upozorneni1-redUpozornění:

Aby byl zápis kompletní, je třeba mateřské škole přihlášku předepsaným způsobem doručit.

Přehled mateřských škol Prahy 3 (2024)


Jakým způsobem přihlášku do MŠ doručit?

Mateřské školy preferují osobní doručení, pro rodiče i pro děti je benefitem návštěva školy, při které se seznámí s prostředím a paní učitelkami.

Další možné způsoby doručení:

  • datovou schránkou vedenou na fyzickou osobu

  • e-mailem s uznaným elektronickým podpisem

Pokud rodiče nemají možnost přihlášku vyplnit on-line nebo vytisknout, mohou se dohodnout s mateřskou školou nebo s odborem školství Prahy 3 na osobním vyzvednutí.

Jak konkrétně se bude v letošním roce postupovat, upřesní vyhláška MŠMT a jednotlivé školy.

3icon-upozorneni1-redDny otevřených dveří v mateřských školách budou probíhat v březnu a dubnu.

Sledujte portál https://zapisdoms-praha3.praha.eu a stránky jednotlivých mateřských škol.


Jaká je spádová oblast mateřských škol na Praze 3?

Spádovou oblastí pro mateřské školy zřizované Prahou 3 je spádová oblast celá Praha 3, při zápisu se hodnotí pouze trvalé bydliště na Praze 3, ke konkrétní ulici není přihlíženo. Děti mají nárok na umístění do mateřské škole Prahy 3, nikoli však do jedné konkrétní. Děti jsou přijímány na základě kritérií.

4-trans-icon-upozorneni1-whitePo dohodě s řediteli škol, bude v letošním roce věnována větší pozornost trvalému bydlišti dětí, které se do spádových škol hlásí. Cílem je zabránit účelovému přehlašování dětí z jiných městských částí, které vytváří umělý tlak na kapacitu míst v našich školách.

Městská část Praha 3 dlouhodobě navyšuje kapacity ve svých školách a školkách, tak aby zajistila místa pro děti z Prahy 3, ale nemá kapacitu zajišťovat místa pro děti z okolních městských částí. Proto se brání tzv. „spádové turistice“ a letos přistoupila u zápisu ke kontrole nejen trvalého bydliště dítěte, ale také trvalého bydliště jeho zákonného zástupce. Děláme to v zájmu dětí z se skutečným místem pobytu v MČ Prahy 3, pro které chceme mít přednostně dostatek míst ve školách. Děkujeme za pochopení a za spolupráci!


Přejeme Vašim dětem i Vám, ať se vám v mateřské škole líbí!

Login