Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Dopravní přestupky

Jak mám postupovat v případě doručení výzvy k uhrazení pokuty?

Výzvu si důkladně přečtěte, je v ní popsaný přestupek s uvedením místa, data a času spáchání, identifikační znaky vozidla a osoba odpovědná za jeho provoz (tzn. provozovatel), které je výzva adresována. Výzva obsahuje také platební údaje k uhrazení určené částky a formulář pro sdělení údajů o řidiči, který se přestupku dopustil. Současně popisuje několik možných situací:

  • Provozovatel uhradí částku dle stanovených podmínek, ÚMČ Praha 3 věc dle zákona odloží.

  • Provozovatel částku neuhradí, ale dle stanovených pokynů sdělí správnímu orgánu osobu řidiče, kterému toto vozidlo v uvedenou dobu svěřil.

  • Provozovatel částku neuhradí a nesdělí osobu řidiče. Správní orgán bude poté pokračovat v šetření přestupku s cílem zjistit osobu, která se přestupku dopustila. Pokud ji nezjistí do 60 dnů ode dne, kdy se o přestupku dozvěděl, věc odloží a zahájí řízení o přestupku provozovatele vozidla.

Jak provedu platbu?

  • Bezhotovostně zaplatíte na účet číslo 50016-2000781379/0800, variabilní symbol je generován individuálně. Na stejný účet můžete zaplatit poštovní poukázkou.

  • S hotovostí a výše uvedenými údaji pro bezhotovostní platbu se dostavíte na pokladnu. Všechny potřebné údaje pro platební styk jsou výrazně uvedeny na výzvě k úhradě.

    2icon-upozorneni1-blackOd 9. 8. do 20. 8. 2021 pokladna Seifertova 51 z personálních důvodů uzavřena.

Mohu nahlédnout do fotodokumentace k přestupku?

Fotodokumentaci k předmětnému přestupku automaticky nezasíláme, na základě domluvy s příslušným referentem do ní ale můžete nahlédnout a pořídit si kopii.

Kde najdu další informace o parkování na Praze 3?

Parkovací oprávnění pro Prahu 3

Vyřizuje

Odbor dopravyOddělení přestupkového řízení
Seifertova 51, č. 123
dopravniprestupky@praha3.cz

Úřední hodiny

Od 31. 5. 2021 nás najdete v těchto hodinách:

pondělí
8—12 h 13—18 h
středa
8—12 h

13—18 h

rezervujte si termín

Login