Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Procházka s prohlídkou — Židovská historie Žižkova a Karlína

Židovská historie Žižkova a Karlína - Open House Praha : Open House Praha

Letkorka Dagmar Winklerová se s vámi vydá po stopách zmizelých židovských sousedů a představí památky, které jejich staletá přítomnost zanechala ve dvou čtvrtích přiléhajících k vrchu Vítkov. Na trase prozkoumáme starý hřbitov se vzácnými barokními náhrobky i jedním docela moderním památníkem. Projdeme pod vítkovským kopcem a na závěr se nám naskytne unikátní možnost navštívit interiér bývalé karlínské synagogy. Církev Československá husitská, která nyní prostor spravuje, zde uchovává jedno umělecké dílo s mimořádnou podobou i příběhem, které symbolicky propojuje vyznavače Staré i Nové smlouvy… Sraz u vchodu na Starý židovský hřbitov na Žižkově, pod Žižkovskou televizní věží (Fibichova 2818/2a, Praha 3–Žižkov). Pořádá Open House Praha, vstupné 320 Kč, nutná rezervace vstupenek předem na GoOut.net.

3. 3. 2024
od 14:00 do 16:00

Společenské akce

sraz u vchodu na Starý židovský hřbitov na Žižkově

Fibichova 2818/2a

Praha 3

130 00

Přidat do Google kalendáře
Login