Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Nevěříš, že je to jistý? — Přečti si to z frlustlisty!" — Armádní muzeum Žižkov

https://www.vhu.cz/

Vojenský historický ústav Praha pořádá řadu workshopů:  Pátrání po vojácích první světové války – v teorii i praxi

Pět tematických workshopů pro veřejnost, které pořádá Vojenský historický ústav, představí zájemcům tuzemské i zahraniční informační zdroje, které jim mohou být užitečné při pátrání po vojenských osobách zapojených do dění první světové války.

Na jednotlivých setkáních si budeme povídat nejen o tom, kde lze takové zdroje najít, jak v se v nich zorientovat a efektivně hledat, ale zaměříme se i na interpretaci zjištěných údajů a jejich souvislostí. Budeme se přitom snažit v co největší míře využívat online dostupné digitální dokumenty, databáze a nástroje, které práci značně usnadňují.

Získané znalosti mohou zájemci využít například při bádání o rodinné minulosti. Ostatně téměř každý z nás má mezi svými předky někoho, kdo byl do tehdy největšího vojenského konfliktu zatažen.

Témata: evidence válečných ztrát v Rakousku-Uhersku – periodické publikace (seznamy ztrát, zprávy o raněných a nemocných, váleční zajatci a pátrací listy) – organizace zajišťující pátrání po vojenských osobách katastry a kartotéky

Lektoři: Mgr. Tomáš Kykal, Bc. Mgr. Marek Fišer (VHÚ Praha).

19. 9. 2023
od 18:00 do 19:00

Kultura

Armádní muzeum Žižkov

U Památníku 2

Praha 3

130 00

Přidat do Google kalendáře
Login