trojka pro seniory - logo

 trojka pro seniory a rodiny - listopad + prosinec 1   trojka pro seniory a rodiny - listopad + prosinec 2

jazykové kurzy pro seniory - 2. pol. 2018     Krav Maga Žižkov - tréninky prosinec


Výlety pro seniory v 1. pololetí roku 2018

Na výlety pro první pololetí je možné se přihlásit osobně od středy 14. března a následně v úřední dny mezi 9. a 15. hodinou u Kateřiny Tůmové v budově ÚMČ Praha 3, Seifertova 51, místnost č. 210 nebo na telefonním čísle 222 116 481 či e-mailem na katerinal@praha3.cz.

Zájemce o výlet musí být starší 65 let s trvalým pobytem na území Prahy 3. Městská část umožní každému zájemci zúčastnit se jednoho výletu v daném kalendářním roce. Kromě samotného zájemce je možné přihlásit maximálně jednu osobu navíc, se kterou se chce senior daného výletu zúčastnit, taktéž s trvalým pobytem na Praze 3. Výlety jsou zdarma včetně vstupů na památky, služeb průvodce a cestovního pojištění.

 • Čtvrtek 10. 5. 2018 – Ploskovice, Litoměřice, Říp

Sraz v 7.15 hod., Olšanská ulice, Praha 3, poblíž kaple sv. Rocha, směr Želivského.
Odjezd v 7.30 hod.
První zastávka nás čeká v Ploskovicích, kde navštívíme místní zámek, známý mimo jiné z četných filmů. Kolem poledního budeme mít čas na oběd v Litoměřicích a po odpočinku v nich přijedeme pod horu Říp. Na jeho vrcholu vzdáleném chůzí cca 1 km nás čeká prohlídka rotundy sv. Jiří a Vojtěcha. Stejnou cestou se potom vrátíme k autobusu a odjedeme do Prahy. Upozornění - výlet není zcela vhodný pro hůře chodící.  
Návrat cca 17.45 hodin.  

 •  
 • Úterý 15. 5. 2018 od 14:00 -  Vycházka pro seniory – Petřín a Kinského zahrada

Sraz ve 14:00 hodin u dolní stanice lanové dráhy. Při vycházce se vypravíte na Petřín a jeho jižní a jihovýchodní svah, kde leží nádherně zrekonstruovaná zahrada s letohrádkem, vodní kaskádou a kostelem sv. Michala.

 

 • Středa 16. 5. 2018 od 14:00  - Žižkovem s kvízem – Žižkovem po bývalé drážní cestě

Na začátku každé z vycházek dostanou účastníci kvíz. Odpovědi budou obsahem výkladu průvodkyně a po absolvování vycházky se kvízy odevzdají. Správné odpovědi budou zařazeny do slosování o ceny od MČ Praha 3, které budou předány vylosovaným výhercům na slavnostním předání po skončení všech vycházek. Sraz v Seifertově ulici, před domem č. 3 poblíž železničního viaduktu.

 • Úterý 22. 5. 2018 od 14:00 do 17:00 - Jazzové taneční odpoledne pro seniory

Kongresový sál hotelu Olšanka, Táboritská 23, Praha 3. Vstup volný

 •  
 • Středa 23. 5. 2018 od 14:00 - Žižkovem s kvízem – Olšanské hřbitovy I

  Na začátku každé z vycházek dostanou účastníci kvíz. Odpovědi budou obsahem výkladu průvodkyně a po absolvování vycházky se kvízy odevzdají. Správné odpovědi budou zařazeny do slosování o ceny od MČ Praha 3, které budou předány vylosovaným výhercům na slavnostním předání po skončení všech vycházek. Sraz v ulici Vinohradská, před hlavní branou na hřbitov.

   

 • Středa 30. 5. 2018 od 15.00 do 16:00 - Operetka

  Obřadní síň žižkovské radnice, Havlíčkovo nám. 700/9, 2. patro. Vystoupení sólistů opery Národního divadla manželů Siberových

 •  
 • Středa 30. 5. 2018 – Orlík, Písek, Blatná

Sraz v 7.15 hod., Olšanská ulice, Praha 3, na úrovni ZŠ Chelčického, směr do centra.

Odjezd v 7.30 hodin.
Na tomto výletě navštívíme dva krásné jihočeské zámky. Dopoledne Orlík a odpoledne Blatnou, navíc s pěkným zámeckým parkem a daňčím stádem. Mezi tím se kolem poledního zvládneme projít po historické části města Písku, kde budeme mít i čas na oběd.
Návrat cca 18.20 hod.  

 • Úterý 12. 6. 2018 – Litomyšl

Sraz v 7.00 hod., Olšanská ulice, Praha 3, poblíž kaple sv. Rocha, směr Želivského.
Odjezd v 7.15 hod.
Tento výlet bude patřit pouze jednomu městu - Litomyšli. V ní nejprve navštívíme zámek, abychom po jeho prohlídce měli čas na oběd. Odpoledne nás přivítá rodný byt hudebního skladatele Bedřicha Smetany a Portmoneum věnované dílu Josefa Váchala, expresionistického a symbolistického malíře, grafika, ilustrátora, sochaře, řezbáře a také spisovatele a básníka.
Návrat cca 18.45 hod.  

 • Středa 20. 6. 2018 – Červená Lhota, Jindřichův Hradec

Sraz v 7.00 hod., Olšanská ulice, Praha 3, poblíž kaple sv. Rocha, směr Želivského.
Odjezd v 7.15 hod.
Dopoledne se zastavíme na přenádherném malém vodním zámečku Červená Lhota a odpoledne bude patřit městu Jindřichův Hradec. V něm budeme mít nejprve čas na oběd a odpoledne pak navštívíme Dům gobelínů, projdeme se k zámeckému Rondelu a ve městě zhlédneme úchvatnou Aqua show. Návrat cca 18.50 hod


Taneční odpoledne s Žižkovankou 2018

 


Výlety pro seniory v 2. pololetí roku 2018

Přihlašování na výlety proběhne v budově ÚMČ Praha 3, Seifertova 51, místnost č. 210 ve středu 29. 8. 2018 od 8:00 do 15:00 hodin. Zájemce o výlet je osoba starší 65 let s trvalým pobytem na Praze 3. Městská část Praha 3 umožní každému zájemci zúčastnit se pouze jednoho výletu v daném kalendářním roce. Od čtvrtka 30. 8. 2018 je možné si místo rezervovat u Kateřiny Tůmové na tel.: 222 116 481 či e-mailem na katerinal@praha3.cz. Přihlásit se musí zájemce osobně. Je možné přihlásit se na tyto výlety:

 • Středa 12. 9. 2018 – Železná Ruda, Černé jezero

Sraz v 7.30 hod., Olšanská ulice, Praha 3, na úrovni ZŠ Chelčického, směr do centra.
Odjezd v 7.45 hodin.
Program výletu nás přivede do samého lůna Šumavy. Po delší jízdě autokarem se projdeme po Železné Rudě, v níž budeme mít čas na oběd. Potom nás autobus vyveze na Špičácké Sedlo, odkud podnikneme pěší výlet na zádumčivé Černé jezero, které je největším jezerem České republiky. Upozornění – pěší výlet je sice veden po rovině s pevným povrchem, avšak celkově činí skoro 8 km. I když je na něj vyhrazen čas tří hodin, doporučují se vhodná obuv a dobré nohy.
Návrat cca 19.00 hod.

 • Úterý 18. 9. 2018 – Opočno, Dobruška

Sraz v 7.00 hod. Olšanská ulice, Praha 3, poblíž kaple sv. Rocha, směr Želivského.  
Odjezd v 7.15 hod.
Dopolední program nás přivede na zámek Opočno, kde se seznámíme s jeho krásnými historickými interiéry. Před polednem přijedeme do Dobrušky, v níž budeme mít nejprve čas na oběd a poté si ve dvou skupinách na střídačku prohlédneme expozici v rodném domě Fr. Vl. Heka, známého jako F. L. Věka z Jiráskova románu, a radnici s výstavou prvotin světoznámého malíře Františka Kupky. Odpoledne pak ještě zavítáme na exkurzi do místního pivovaru.
Návrat cca 18.15hod.  

 • Středa 3. 10. 2018 – Bechyně, Tábor, Klokoty

Sraz v 7.15 hod. Olšanská ulice, Praha 3, poblíž kaple sv. Rocha, směr Želivského.  
Odjezd v 7.30 hod.
Dopoledne bude patřit prohlídce a historii bechyňského zámku a jeho zajímavým interiérům. Před polednem se přemístíme do Tábora, kde po kratší procházce centrem města budeme mít čas na oběd, abychom poté navštívili Muzeum čokolády a marcipánu, podívali se na jejich výrobu a také maličko jistě i ochutnali. V odpoledni se přesuneme, buď pěšky, nebo autobusem, na dávné poutní místo v blízkých Klokotech.
Návrat cca 17.55 hod.  

 • Středa 10. 10. 2018 – Svatý Jan pod Skalou, Nižbor, Beroun

Sraz v 7.45 hod. Olšanská ulice, Praha 3, na úrovni ZŠ Chelčického, směr do centra.
Odjezd v 8.00 hodin.
Nejprve zavítáme ve Svatém Janu pod Skalou do poutního kostela s jeskyní, v níž přebýval nejslavnější český poustevník sv. Ivan. Dopoledne zvládneme ještě návštěvu sklárny Rückl a podíváme, jak se vyrábí sklo. Ze sklárny si odvezeme i malý skleněný dáreček. V poledne budeme mít čas na oběd v Berouně, a odpoledne cestou zpět přijedeme na zámek v Dobříši.
Návrat cca 17.30 hod.  

 • Středa 17. 10. 2018 – Karlovy Vary, Kyselka, Kadaň

Sraz v 6.45 hod. Olšanská ulice, Praha 3, na úrovni ZŠ Chelčického, směr do centra.
Odjezd v 7.00 hodin.
Po příjezdu do Karlových Varů se přiblížíme k lázeňskému centru místním k tomu určeným autobusem a pak již po městě budeme chodit pěšky a seznamovat se s prameny. Tato činnost nám zabere zhruba 1,5 hodiny, takže dobu určenou na oběd využijeme jistě i k odpočinku. Po poledni odjedeme do nedaleké Kyselky, pozapomenutého místa, které široké veřejnosti připomenul v roce 2016 uvedený seriál Já, Mattoni. Ve druhé části odpoledne se ještě zastavíme v historickém městě Kadaň s údajně nejužší uličkou v České republice. Upozornění - výlet je náročnější na chození.
Návrat cca 18.15 hod.  

 • Úterý 4. 12. 2018 – Adventní Drážďany

Sraz v 7.15 hod. Olšanská ulice, Praha 3, poblíž kaple sv. Rocha, směr Želivského.  
Odjezd v 7.30 hod.
Již tradičně se v době adventu vydáme, letos poprvé, do vánočně vyzdobených Drážďan. A co nás v nich čeká? Nejprve prohlídka historického jádra města s průvodcem, na které uvidíme nejznámější památky města jako například slavný Zwinger, Semperovu operu, Frauenkirche (chrám Panny Marie) nebo balkon Evropy. Pak již budeme mít čas na nejstarší adventní trhy v Německu. Milovníci umění však mohou sami zavítat do některých ze slavných muzeí (obrazárna, klenotnice, Albertinum), a kdo chce nakupovat, má možnost realizovat se v některém z obchodních domů, především na Prager Strasse.
Návrat cca 19.25 hod.   

 • Úterý 11. 12. 2018 – Adventní Drážďany

Sraz v 7.15 hod. Olšanská ulice, Praha 3, poblíž kaple sv. Rocha, směr Želivského.  
Odjezd v 7.30 hod.
Již tradičně se v době adventu vydáme, tentokrát letos podruhé, do vánočně vyzdobených Drážďan. A co nás v nich čeká? Nejprve prohlídka historického jádra města s průvodcem, na které uvidíme nejznámější památky města jako například slavný Zwinger, Semperovu operu, Frauenkirche (chrám Panny Marie) nebo balkon Evropy. Pak již budeme mít čas na nejstarší adventní trhy v Německu. Milovníci umění však mohou sami zavítat do některých ze slavných muzeí (obrazárna, klenotnice, Albertinum), a kdo chce nakupovat, má možnost realizovat se v některém z obchodních domů, především na Prager Strasse.
Návrat cca 19.25 hod.