Příspěvek na zakoupení automobilu pro osobu se ZTP

Dobry den,chtela bych se informovat jak zazadat o prispevek na zakoupeni automobilu pro osobu s prukazem ZTP.Zadala jsem o prispevek na mobilitu ktery byl mamince priznan na 400kc v rozhodnuti ze neni schopna zvladat zakladni zivotni potreby v oblasti mobiliti a orientace.Pohybuje se pouze s mojim doprovodem,ven nevychazi nebot to sama nazvlada kvuli potizi chuze.Ma po operaci endoprotezi kycelniho kloubu,silne kloubove revma v celem tele a dalsi pohybove problemi.V milne predsteve jsem si myslele ze kdyz zazadam o prispevek na mobilitu ze zadam o prispevek na auto ktere nemame.Prosim o radu jak se o tento prispevek zada. Dekuji predem za odpoved.

Dobrý den,
maminka si musí podat žádost prostřednictvím formuláře "Žádost o příspěvek na zvláštní pomůcku", na místně příslušném kontaktním pracovišti Úřadu práce, odd. nepojistných sociálních dávek, podle trvalého bydliště. Formuláře jsou k dispozici na úřadech práce, nebo si je lze stáhnout z internetových stránek Ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Vzhledem k tomu, že celá problematika je poněkud složitá, nejlepší forma podání žádosti je osobně na ÚP, kde Vám příslušná referentka poskytne podrobné informace a pomůže při vyplnění žádosti. V případě dalších dotazů mě můžete kontaktovat na tel. 950 178 525.

S pozdravem
Irena Vacíková (Referent nepojistných sociálních dávek)
Úřad práce ČR – krajská pobočka pro hl. m. Prahu Kontaktní pracoviště v Praze 3, odd. nepojistných sociálních dávek Seifertova 559/51
130 00  Praha 3
Tel: 950 178 525
Fax:950 178 544
e-mail: irena.vacikova@aa.mpsv.cz