změna trvalého bydliště - pes

Dobrý den, ráda bych se zeptala, co mám dělat v případě stěhování. Konkrétně - nyní mám trvalé bydliště na Praze 9, ale v nejbližší době se budu stěhovat na Prahu 3 a nejspíše budu měnit i trvalé bydliště na Prahu 3. Psa mám přihlášeného na Praze 9. Tak jestli stačí nějaké oznámení na Prahu 9 s tím, že si tyto informace "vyměníte" nebo se musím osobně dostavit na úřad Prahy 3,abych psa přehlásila?A jestli ano, tak jaké dokumenty musím mít s sebou?A nebo může být pes přihlášený na Praze 9, i když já bych měla trvalý pobyt na Praze 3? Moc Vám děkuji za informace S pozdravem

Dobrý den,
Až budete mít jasno, kde a od kdy budete mít úředně vedeno trvalé bydliště a budete mít na tuto adresu i vystaven nový občanský průkaz, tak teprve bude ten správný čas záležitost se psem řešit.
Do konce měsíce, ve kterém budete mít trv. bydliště na Praze 9 budete poplatek platit na této městské části a zároveň si ho tam k tomuto datu i odhlásíte, tak jak stanoví zákon a vyhláška a  event. vrátíte evid.známku psa.
Od 1. dne následujícího měsíce Vám vzniká platební povinnost v novém trv. bydlišti, tj. v Praze 3.
S novým občanským průkazem a doklady o čipování psa se pak prosím dostavte k nám na úřad (Havlíčkovo nám.9, nádvorní budova 1.patr, dveře č 110) v úřední dny pondělí a středa od 8,00 do 18,00, kde dostanete novou (naši) evid. známku a složenku na zbytek roku. Cestu  můžete spojit s vyzvednutím nového obč.průkazu.
Městské části zatím vzájemně propojené nejsou a v tomto případě i kdyby byly, je třeba vyzvednout novou známku, takže se stejně budete muset dostavit osobně.

S pozdravem
Eva Kallistová (vedoucí oddělení poplatků)