Úklid v Praze 3

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda se plánují změny v úklidu ulic a chodníků na Praze 3. Je zde velký nepořádek, prašnost a psích výkalů. Jinde po Praze vidím jezdit vysavače, strojově se uklízí chodníky i silnice, na Žižkově nic z toho. Tři úklidy zajištěné TSK ročně jsou málo, když není dále udržované. např. na Praze 7 plánují: "předložený materiál - Návrh na uzavření SOD na zpracování projektové žádosti o dotaci na technologie (zametací vozy) k úklidu komunikací za účelem snížení prašnosti" Děkuji V.Němec

Pane Němec,
změny v úklidu ulic a chodníků na území Prahy 3 se pro letošní rok neplánují. Systém úklidu, který je zde zaveden několik roků se osvědčil a díky tomu patří Praha 3 k nejlépe uklizeným částem Prahy.
Strojní úklid chodníků se začne provádět od 1. 4. 2011 (po ukončení zimní pohotovosti). Kromě denního ručního čištění se tento úklid bude provádět pravidelně 1x za 2 týdny.

Pravidelný úklid ulic samosběrnými vozy zajišťovaný Technickou správou komunikací hl. m. Prahy posiluje Městská část v letním období ze svých prostředků navýšením četnosti.
To vše se děje mimo pravidelný komplexní úklid, probíhající třikrát ročně, o kterém se zmiňujete.

Ing. Jiří Louša (vedoucí odboru techn.správy majetku a investic)