Registrační karta psa

Dobrý den, mám dva dotazy. 1. Je možné zaslat registrační kartu psa (vč. informace o čipování) poštou na ekonomický odbor MÚ Prahy 3? Nebo je nutné nahlásit psa osobně na podatelně? 2. Psa mám z útulku ze zahraničí v rámci EU. Mám nárok na neplacení poplatku na 2 roky? Jaký doklad potřebujete? Děkuji, Sedláčková

Dobrý den,

Zaslat registrační kartu byste mohla pouze v případě, že pes byl již k poplatku na našem úřadu řádně přihlášen a jednalo by se vlastně pouze o rozšíření infomací, potřebných k vyměření poplatku.

Podat Přiznání k místnímu poplatku ze psů  je však třeba osobně, protože informace, uvedené na registrační kartě pro čipování nejsou dostatečné pro zavedení nového poplatníka do databáze poplatníků této daně, a to do 15 dnů poté, co si psa poplatník pořídí.

Pro informaci dodávám, že registrační čipovou kartu je třeba odeslat nebo odnést na Magistrát hl.m.Prahy, Jungmannova 29, Praha 1, který vede centrální pražskou evidenci čipovaných psů, neboť to bylo jeho nařízení, kterým je tato povinnost stanovena.

Úřad městské části Praha 3 vede evidenci placení poplatků za psy a na základě zaevidování psa na Magistrátu poskytuje majiteli psa, coby poplatníkovi, slevu z poplatku ve dvou následujících letech po zaregistrování na Magistrátu ve výši 350,- Kč ročně.

Úřední hodiny pro veřejnost jsou v oddělení poplatků pondělí a středa od 8,00 do 18,00 hod.

Sebou prosím vezměte svůj občanský prokaz, očkovací průkaz psa,  registrační čipovou kartu a pro informaci, od kdy psa vlastníte i potvrzení o převzetí z útulku.

Vyhláška hl.m.Prahy stanovuje, že osvobození od poplatku po dobou dvou let se týká pouze psů, převzatých z útulků na území hlavního města Prahy, neplatí tudíž ani pro psy z jiných měst, natož ze zahraničí.

S pozdravem

Eva   K a l l i s t o v á (vedoucí oddělení poplatků)