Psi - náhubky

Dobrý den, zajímalo by mě kdy se někdo začne zajímat o děsnou nálevnu " Rokycanova 29 ". Denně se tam chlastá do 05.00 hod. Možná by neškodilo se zaměřit na dozor od měst. policie. Pořád za rohem v Sabinově ul. parkují auta přejede kolem městské policie a nic.Dříve by na to stačily 2 pomocníci VB. Toto platíme z daní.Nemluvím o chování pejskařů. MP už to vzdala vodítka a náhubky nejsou na Žižkově " humální ". Ve zmíněné nálevně napočítáte v nočních hodinách i několik psů.

Vážený pane,
uvedená provozovna je předmětem zvýšeného zájmu strážníků Obvodního ředitelství Městské policie Praha 3. V rámci pravidelných kontrol věnujeme zvýšenou pozornost i dodržování dopravního režimu v jejím bezprostředním okolí. Omezení provozní doby uvedené provozovny však není v naší kompetenci.

K Vaší výhradě k práci MP ve vztahu k majitelům psů si dovoluji upozornit na skutečnost, že v současné době není stanovena obecná povinnost mít psa na vodítku a s náhubkem. Omezení volného pobíhání psů se v rámci hl. m. Prahy vztahuje pouze na pozemky evidované v katastru jako zeleň, zeleň v zástavbě nebo ostatní veřejná zeleň (viz obecně závazná vyhláška č. 6/2001 Sb. hl. m. Prahy, o ochraně veřejné zeleně).

S pozdravem
Ing. Dušan Machoň (ředitel OŘ MP Praha 3)