Přihlášení psa - přechodné bydliště

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na přihlášení a placení poplatků za psa na Praze 3. Vím, že tato povinnost se vztahuje na obyvatele, který na Praze 3 mají trvalé bydliště. Jak se postupuje v případě, že jsem cizinka a na Praze 3 mám přechodné bydliště (průkaz pro cizince) a trvale se tam zdržujeme (i se psem:-)? Děkuji za odpověď a přeji hezký den, Stanislava B.

Dobrý den,
máte pravdu, že vyhláška o poplatcích ze psů stanovuje jako základní podmínku pro přihlášení v obci, že chovatel psa tam musí mít trvalé bydliště. V případě cizinců dlouhodobě bydlících v Česku je to trochu problém: správně by měl být pes evidován i případně placen v zemi, odkud majitel pochází (pokud tedy v této zemi je poplatek vůbec uzákoněn).

V praxi to řešíme tak, že pokud je majitel psa na území  obce (tedy Prahy) opravdu dlouhodobě a souvisle (tedy nikoli řádově po dobu několika měsíců nebo jen týdnů) tak jej, pokud si to přeje, zaevidujeme a poplatek vybíráme.

Úřední dny jsou pondělí a středa od 8,00 do 18,00 hod, kancelář č.110 (1. Patro nádvorní budovy radnice na Havlíčkově náměstí 9). Vezměte sebou prosím nějaký identifikační doklad, ze kterého je zřejmé Vaše bydliště v Praze 3 (patrně tedy pas), event. očkovací průkaz psa.

S pozdravem
Eva Kallistová (vedoucí oddělení poplatků)