Registrované partnerství

Dobry den pani Soukupova, Rada bych si nechala vyhotovit vysvědčení o právní způsobilosti o právní způsobilosti ke vstupu do registrovaného partnerství. Chtela bych se Vas zeptat, co k tomu potrebuji a jak dlouho trva doba vydani a platnosti tohoto dokumentu. Je mozne si tento dokument nechat vyhotovit na pockani? Ptam se na dobu vyhotoveni proto, protoze jsem obcanem CR, ale zijicim mimo uzemi CR. Nevim, zda je tedy rychlejsi si zazadat prez konzulat anebo se stavit osobne na matrice v CR. Velmi Vam predem dekuji za Vasi odpoved. Preji Pekny den.

Dobrý den,
k Vašemu dotazu sděluji, že "vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství" se vydává na matrice, dle místa trvalého pobytu žadatele. Aby mohl být tento doklad vydán, je třeba předložit dle osobního stavu následující doklady:

  • rodný list (originál)
  • popř. právoplatný rozsudek o rozvodu (originál)
  • popř. úmrtní list z předcházejícího manželství (originál)
  • platný občanský průkaz

Výše uvedené doklady, kromě občanského průkazu mohou být také notářsky nebo úředně ověřené.Do žádosti, kterou zde vyplníte, je třeba uvést veškeré údaje o partnerovi/ce, tzn., jméno, příjmení, datum a místo narození a údaj o trvalém pobytu.
Vysvědčení o právní způsobilosti je zpoplatněno správním poplatkem 500,- Kč a úkon provádíme, jsou-li doklady v pořádku na počkání.
S pozdravem a s přáním úspěšného dne