Výměna oken

Dobrý den, kupuji byt na Praze 3 v Biskupcově ulici. Při prohlídce domu jsem si všiml že v některých bytech jsou vyměněna okna, potřebuji pro jejich výměnu stavební povolení, nebo stačí jen ohlášení? Jedná se o byt směřující do dvora. Děkuji s pozdravem

Dobrý den,
výměna oken dle ust. § 103 odst. 1 písm.e) stavebního zákona nevyžaduje stavební povolení  ani ohlášení stavebnímu úřadu. Před zahájením prací je nutné požádat odbor památkové péče Magistrátu hl.m. Prahy o vydání závazného stanoviska.

S pozdravem
Ing. Jana Kozáková (Odbor výstavby)