adresa: Jilmová ul., Židovské Pece, Praha 3, tel.: 222 592 183

59743_15224_DDH_Jilmova01_panorama2

V blízkosti areálu parku Židovské pece mezi ulicemi Malešická a Jilmová provozuje Sportovní a rekreační areál Pražačka Dětské dopravní hřiště.

Jde o unikátní prostor, kde si mohou děti prakticky vyzkoušet dodržování pravidel bezpečnosti silničního provozu. Hřiště je vybaveno světelnou křižovatkou s aplikací pro chodce i vozidla, simulací železničního přejezdu, křižovatkou ve tvaru kruhového objezdu a mnoha dalšími dopravními značkami upravujícími pohyb vozidel po vozovkách.

V dopoledních hodinách pracovních dní od poloviny září do konce června je hřiště k dispozici pro výuku dopravní výchovy žáků základních a mateřských škol Prahy 3.

V odpoledních hodinách, a o svátcích a víkendech je areál dopravního hřiště v jarních, letních a podzimních měsících otevřen pro veřejnost.

Dopravní hřiště je pro děti od 4 do 15 let (od 4 do 10 let pouze v doprovodu dospělé osoby). Děti mohou jezdit na vlastním cyklo-vybavení, ale na hřišti je možno si i zapůjčit kola, koloběžky, odrážedla, ochranné přilby a šlapací autíčka.

Pro zpestření a zpříjemnění pobytu na hřišti lze využít též pískoviště, balanční žebřík, skluzavku a nabídku občerstvení. Několikrát do roka jsou na hřišti pořádány v rámci programu BESIP celodenní akce pro veřejnost za účasti např. Policie ČR, MP, hasičů, psovodů, či záchranářů. Vstup na tyto akce je zdarma.

Do celého areálu dopravního hřiště je  z důvodu bezpečnosti  jezdících dětí vstup psům zakázán.

Doprava na hřiště:

Tramvají č. 1, 9 do stanice Vozovna Žižkov a ulicí Na Vápence přímo na dopravní hřiště nebo tramvají č. 10, 16 a 26 do stanice Nákladové nádraží a přes Basilejské náměstí, nebo autobusem č. 133 do stanice Basilejské náměstí a dále ul. Malešickou na dopravní hřiště. (GPS: 50°5'16.173"N, 14°28'27.410"E)

PŘI DEŠTI A PO NĚM JE HŘIŠTĚ Z BEZPEČNOSTNÍCH DŮVODŮ UZAVŘENO (MOKRÁ VOZOVKA)

Další podrobné a aktuální informace najdete v záložce dopravní hřiště na www.prazacka.cz