Vinohradské vinobraní ve znamení Karla IV., panovníka ztvární David Suchařípa

Vinobraní na dvoře císařském - tak zní podtitul XVI. ročníku Vinohradského vinobraní, které se uskuteční ve dnech 14. a 15. září na náměstí Jiřího z Poděbrad. Můžete se těšit nejen na tradiční oslavy vína, ale i na bohatý kulturní program, který se bude věnovat hlavně době Karla IV. Každý festivalový den bude navíc zakončený dvěma večerními koncerty tuzemské pop & rockové scény.

128275_52542_Hony_Melnik_2.jpg

Jak je všem dobře známo, panovník Karel IV. nebyl jen českým králem, ale zároveň král lombardský, arelatský, markrabě moravský a především císař římský. Letošní ročník vinobraní je koncipován tak, aby uspokojil různě náročného návštěvníka akce, který může ochutnat a degustovat v relevantní cenové dostupnosti jak česká a moravská vína, tak i sortiment evropské provenience (Francie, Španělsko, Rakousko, Itálie). Ke klasickým pouťovým trdelníkům, klobásám nebo pečeným masům přibydou různé delikatesy (sýry, chutně upravené ryby aj.), jež jsou vhodné k vínu nebo oblíbenému burčáku. Zastoupeny budou všechny vinařské podoblasti – Litoměřická, Mělnická, Znojemská, Mikulovská, Velkopavlovická, Slovácká. Fajnšmekři tak mohou popíjet přímo ze sklenic, které budou vydávané na zálohu v degustační zóně.

128360_52547_romek_hazlik3.jpg

Ani tentokráte nebudou chybět na akci nejvýraznější postavy našich dějin - Karel IV., jehož představitelem bude herec David Suchařípa, a Rudolf II. v podání Mojmíra Maděriče, přičemž oba dva budou dohlížet nad přehlídkou různých zábavných vystoupení. Vyhledávanou senzací budou zcela jistě šermířská klání skupiny Merlet, bublinářská show Matěje Kodeše či jiní fakíři, flašinetáři, kejklíři a jarmareční kapely, jichž bude na vinařském festivalu přehršle.

128394_52551_vinobra_2012_A4.jpg

Vinobraní bude pokaždé zakončeno velkolepě. V pátek 14. září vystoupí večer rádiový hitmaker Petr Kolář se svoji doprovodnou kapelou a poprocková formace Support Lesbiens. Následující den bude patřit éterické Anně K. a punkrockové kapele Visací zámek, která si na náměstí Jiřího z Poděbrad zahraje vůbec poprvé.

Vinohradské vinobraní 2012

Plakát s programem ke stažení zde.
Rozhovor s „Honym“ Haubertem z kapely Visací zámek