Vesmír a energie v obrazech

Galerie pod radnicí uvede výstavu obrazů autorek Petry Pavlasové a Ludmily Krestešové – Energie a vesmír v obrazech. Slavnostní zahájení výstavy proběhne 5. dubna 2017 v 18:00 hodin v Galerii pod radnicí v Praze 3 -Žižkov. Návštěvníci se pak mohou přijít potěšit energetickými obrazy až do 26. dubna 2017. Výstava je prodejní. Výstava představí intuitivní vnitřní svět dvou žen, které od sebe dělí téměř jedna generace. Obě vyznávají volnost v tvorbě a pocitové nahlédnutí nejen do sebe sama, ale také na vnitřní odraz světa vnějšího.

galerie pod radnicí - vernišáž duben 2017Petra Pavlasová se narodila v roce 1972 v Turnově a její barevné abstraktní kompozice zrcadlí energie a emoce, které přináší tvorba i život sám. Sama své obrazy popisuje jako „zachycení vnitřního a vnějšího světa a jeho vnímání – cítění a barevnost, harmonii a disharmonii, pokoj i neklid, lásku a touhu, prostě emoce, které v normálním životě tolik chybí.“

galerie pod radnicí - výstava dubenDruhou autorkou je Ludmila Krestešová, která se narodila v roce 1958 a její tvorba zachycuje vesmír v nejširším smyslu slova – vesmír duševní, pozitivní , ale také vnější obklopující a nekonečný. Používá techniku míchání barev, které se vzájemně odpuzují. „Obrazy jsou hlavně o představách, někdo v nich dokáže přečíst i celý příběh. Z toho důvodu jim nedávám jména, nechci nikoho ovlivňovat, co má v obraze vidět, ani to, jak má viset,“ říká Ludmila Krestešová.

Obě autorky již za sebou mají několik výstavních akcí – obrazy Petry Pavlasové je možné vidět například na prodejní výstavě Čajovně nebo v Antiku v Čelákovicích, Ludmila Krestešová vystavovala například v kavárně Dejvického divadla, v Palladiu nebo v kavárně U Šnečků v Žatci.