Zpráva PČR za 1. čtvrtletí 2012

Vyhodnocení stavu kriminality na území MČ Praha 3 od 1. ledna do 31. března 2012.

Krádeže motorových vozidel

Ve 2. čtvrtletí roku 2011 bylo nahlášeno 46 případů krádeží motorových vozidel. Předmětem zájmu pachatelů této trestné činnosti byly nejčastěji vozidla značky Škoda. Ke krádežím docházelo častěji v pracovní dny.  

Počet krádeží spáchaných v jednotlivých měsících:

duben  - 15 případů
květen - 16 případů
červen - 15 případů 

Krádeže věcí z motorových vozidel a součástek motorových vozidel

Bylo nahlášeno 126 případů krádeží věcí z motorových vozidel a součástek motorových vozidel. Ve většině případů se kradly navigace, airbagy a světlomety.

Počet krádeží spáchaných v jednotlivých měsících:

duben  -  58 případů
květen  - 44 případů
červen  - 24 případů

Loupežná přepadení

Bylo spácháno celkem 8 loupeží.

V únoru na Václavském náměstí v nočních hodinách nastoupil neznámý muž do vozidla taxi a požádal o odvezení do ul. Spojovací. Při projíždění ulicí Habrová požádal pachatel o zastavení. Poté neznámý pachatel vyndal z nákupní tašky pistoli, a dožadoval se vydání finanční hotovosti. Po jejím vydání muž vyskočil z auta a utekl neznámo kam.

V březnu v ul. Koněvova vylezli dva neznámí pachatelé maskovaní kuklami na střechu prodejny, kde přeřízli a ohnuli mříž okna, vypáčili plastové okno a vnikli do zázemí prodejny. Zde napadli hlavní pokladní a násilím ji z kapsy odcizili klíče od trezoru. Po neúspěšné snaze otevřít trezor, pachatelé z místa činu utekli.

Kapesní krádeže

V uvedeném období bylo nahlášeno 55 kapesních krádeží.

duben  -  15 případů
květen  - 27 případů
červen  - 13 případů

Vloupání do bytů a rodinných domků

Bylo nahlášeno 23 vloupání do bytů a 18 vloupání do sklepních kójí.

Trestná činnost páchaná na seniorech

Došlo k 9 případům trestné činnosti páchané na seniorech.

Ve třech případech nabídli pachatelé poškozeným pomoc s nesením tašek. Při této pomoci  došlo k odcizení peněženek. V zbylých šesti případech použili pachatelé legendu „opravář topení“, „opravář výtahu“ nebo „nabídky levnější elektřiny“, vloudili se do bytů a odcizili finanční hotovost.