Senioři oslavili svůj svátek aktivně – sportem i kulturou

Pétanque je hra, která má svůj původ ve francouzském středomoří. O tom, že se velmi dobře dá hrát i na Žižkově, a to v jakémkoli věku, se mohli přesvědčit návštěvníci Dne zdraví, který pro ně ve sportovním areálu Pražačka v rámci dvoudenních oslav Mezinárodního dne seniorů připravila třetí městská část.

Oslavy Mezinárodního dne seniorů začaly v Praze 3 již den předem 30. září právě ve Sportovním a rekreačním areálu Pražačka. Kromě pétanque si senioři měli možnost vyzkoušet i další hru pro všechny věkové kategorie – kroket a pod vedením odborníků se také učili, jak správně používat hole při Nordic Walking.

234706_114872_IMG_6020.jpg

S velkým zájmem se setkal také stánek Českého červeného kříže, kde si zájemci mohli nechat změřit tlak i hladinu cukru a cholesterolu. S případnou úpravou jídelníčku pak hned u vedlejšího stánku poradili výživoví poradci. Každou celou hodinu si pak pod vedením fitness trenéra Filipa Kučery senioři vyzkoušeli lekci stabilizačního cvičení speciálně cílenou na tuto kategorii cvičenců. Doprovodný hudební program pak obstarala Jitka Vrbová s kapelou.

Aby tělo a duch byly v rovnováze, pokračovaly oslavy svátku seniorů i druhý den 1. října, a to Dnem umění s bohatým celodenním kulturním programem. Zahajovalo se již v 10 hodin dopoledne ve výstavní a koncertní síni Atrium koncertem trombonového kvarteta proloženého verši Alfréda Strejčka, od 13 hodin se v kině Aero promítal francouzsko-německý film Co kdybychom žili společně a program vyvrcholil v 16 hodin Kongresovém sále hotelu Olšanka koncertem Golden Big Bandu Praha kapelníka Petra Soviče a jeho hostů Karla Štědrého a Pavlíny Filipovské.

234696_114870_IMG_6043.jpg

„Věřím, že si každý z Vás v dvoudenním programu našel něco pro sebe, co ho oslovilo a obohatilo o nové zážitky a zkušenosti a potěšili jste se ve společnosti druhých lidí. K vašemu svátku Vám přeji jen to to nejlepší,“pogratulovala seniorům před zahájením koncertu v sále hotelu Olšanka zástupkyně starostky pro sociální oblast Miroslava Oubrechtová.

234709_114873_IMG_6061.jpg