Prázdniny a dovolenou můžete prožít příjemně i na Trojce

Léto, nejkrásnější období roku, je v plném proudu. Kdo nevyrazil za hranice města, může využít různé příležitosti, jak si dovolenou zpříjemnit uprostřed Prahy.

IMG_0001Jen parky a zeleň na Praze 3 nabízí spoustu možností, jak aktivně prožít krásný den pod modrou oblohou. V parku Židovské pece a Pod Lipami fungují dvě hřiště, která nabízí snadné a zábavné cvičení pro všechny věkové kategorie. Děti naleznou spoustu zábavy na dětském dopravním hřišti v západní části parku a přitom se poučit, jak se správně chovat na veřejné komunikaci. K tomu jim může pomoci i jízdní trenažer v podobě motocyklu.IMG_5253

Pobavit se s přáteli a uspořádat piknik pod širým nebem můžete ve východní části Parukářky, kde jsou vybudována grilovací místa a během horkých dní si můžete vychutnat i posezení ve stínu na nových lavičkách. V létě také velice poslouží instalovaná pítka a fontány na různých místech Prahy 3. Relaxovat, ale i zasportovat si můžete u jezírka v parku Rajská zahrada, který byl doplněn o velký herní prvek pro děti starší věkové kategorie.

V rozpařeném létě si milovníci vody jistě najdou cestu i na Pražačku, kde funguje plavecký bazén. Ten je otevřený každý den od 10 do 19 hodin a o víkendech až do 21:45. Podle nového ceníku zvýhodňuje rodiny s dětmi a nabízí zlevněný vstup od 16 hodin. Nově zrevitalizovaná část zahrady nabízí zdarma k zapůjčení grilovací pomůcky, ale je pro soukromou, nikoli organizovanou činnost.

Do kina Aera můžete vyrazit na snímky, které bodovaly na festivalu v Karových varech, ale i na hollywoodské trháky jako Dunkerk, Já padouch 3 anebo Pěkně blbě.

aeroLetní filmovou podívanou můžete zažít během prázdnin v kolejišti Nákladového nádraží Žižkov z produkce Národního filmového archívu, kde je možnost zhlédnout kultovní filmy jako Krakatit, Bláznivý Pepíček nebo Tajemství ocelového města a další snímky.

Milým obyčejem se stalo velkolepé finále dvou nejlepších Bitters ligy v americkém fotbalu, které se koná na stadionu Viktoria Žižkov 24. července a kde se utkají o titul Mistra České republiky. Od 15 hodin je již připravený zábavný program, od 19 hodin vypukne velkolepé finále.

Hospůdka U Vystřelenýho oka láká 20. července na koncert Sto zvířat, Palác Akropolis nabídne 14. srpna pravou metalovou show v podobě amerických inovátorů The Dillinger Escape plan.