Marie Olšarová oslavila stovku s úsměvem

Sté narozeniny oslavila Marie Olšarová ve středu 29. ledna. Poblahopřát k významnému jubileu do bytu na náměstí Jiřího z Lobkovic, kde oslavenkyně žije, přišla také starostka Vladislava Hujová.

204336_99904_IMG_3587.jpg

Stovku by paní Olšarové hádal jen málokdo. V domě na náměstí Jiřího z Lobkovic žije téměř padesát let a v posledních letech jí s péčí o domácnost pomáhají její dvě dcery. Když člověk vidí všechny tři dámy pohromadě, není pochyb, že dlouhověkost, vitalitu a elán mají prostě v genech.

Marie Olšarová pochází z Jeřišna na Vysočině a než se přestěhovala na Vinohrady, žila v Praze 1. Začala pracovat u Bati jako prodavačka, po absolvování pedikérského kurzu zde působila jako pedikérka. Po svatbě a narození dvou dcer Ilony a Ludmily zůstala několik let v domácnosti, než nastoupila do Pramene jako vedoucí prodejny.

„V péči o maminku se střídáme se sestrou. Maminka už nevychází, ale ráda si poslechne rádio nebo sleduje televizi,“ popisuje dcera paní Olšarové Ilona Jeníčková. Marie Olšarová se vedle dvou dcer, těší i z jedné vnučky, jedné pravnučky a před osmnácti měsíci k ní přibyla dokonce jedna prapravnučka.