Už rostou! Vydejte se s košíkem na Jiřák

Borůvky, maliny, ostružiny, lišky, žampiony, hlívy. A nemusíte pro ně do lesa. Stačí na Jiřák. Dnešní slavnosti lesních plodů si nenechal ujít ani místostarosta Pavel Sladkovský.

Většina stánků byla doslova v obležení nakupujících - na čerstvou zeleninu, borůvky, meruňky i na vyhlášené masné speciality si zkrátka musíte počkat. „Ale stojí to za to,“ shodli se všichni ve frontě.

„Jiřák je opravdu jedním z nejoblíbenějších farmářských tržišť v Praze. Zvykli si ho navštěvovat pravidelně i obyvatelé dalších městských částí. Budeme se muset na vedení poradit, jak na rostoucí návštěvnost reagovat,“ konstatoval místostarosta Sladkovský.

Zatímco české lesy zatím převážně houbařům nepřejí, slavnosti lesních plodů na Jiřáku nabídly stánek plný čerstvých hub. U druhého bylo možné vybírat mezi žlutými a červenými malinami i černými ostružinami. Ve stanu se aranžovaly ozdoby z přírodnin, kluci zkoušeli vyrobit hračky ze dřeva a šikovné malířky zdobily obličeje nadšených dětí. Zatímco kluci se spokojili s namalovanou houbou, holčička měla jasno - žádné jahůdky, žádné kytičky: „Chci být žirafa,“ oznámila malířce. Mimořádně dnes byli na trzích i prodejci originální keramiky Fortel a také nevtíravý kytarovýdoprovod Míry Michálka.

Sezona ovoce a zeleniny je v plném proudu, takže nabídka na trzích je široká - od jahod a broskví po meruňky, přes rybíz červený i černý a všechny druhy zeleniny včetně patizonů a několika odrůd rajčat až po čerstvé zelené bylinky. Stále je možné koupit sazenice do truhlíků i na zahradu. V nabídce je maso vepřové, krůtí, hovězí, kuřecí a nechybí ani čerstvé ryby a rybí speciality. Oblíbené jsou i chleby a koláče z držkovské pekárny nebo sýry a mléčné výrobky z rodinné farmy Němcových.