Undergroundoví rockoví matadoři podpořili SOS sbírku pro Nepál

V hospodě U Vystřelenýho oka se 9. června konal Koncert pro Nepál, který měl za cíl vybrat finanční příspěvek na pomoc lidem a oblastem postiženým zemětřesením.

272226_141151_IMG_4674.jpg

Ničivé zemětřesení o síle 7,8 z 25. dubna si vyžádalo desítky tisíc mrtvých. Jak uvedl zástupce starostky Alexander Bellu, který koncert zahajoval, jedná se o jednu z nejničivějších katastrof v Nepálu od roku 1934. Otřesy zde srovnaly se zemí celé vesnice, do kterých je velice těžké se dostat, často chybí humanitární pomoc a základní potraviny. V Nepálu operuje pětičlenný český tým organizace Člověk v tísni, který pomáhá v horských oblastech Gorka a Sinpalčuk, a právě pracovníkům a postiženým lidem zemětřesením byl Koncert pro Nepál hlavně věnován.

272343_141158_IMG_4717.jpg

Večer zahájil frontman tuzemské legendy ECHT Karel Malík, jenž nabídnul blues s prvky punkového bigbítu se vším všudy. Ležérní zpěv, nenucená proklamace a dřevní rytmus navnadily na dalšího účinkujícího Honzu Kalinu ze Sto zvířat, který pro změnu ovládl pódium živelným rock´n´rollem z dílny Chucka Berryho. Svůj newyorský psychedelický blues předvedl i Phil Schoenfelt, který na Žižkově takřka zdomácněl, a neodolal se spontánně připojit posléze k Joe Karafiátovi z kapely The Plastic People Of The Universe, jenž svůj výstup zahájil Hendrixovou hymnou Hey Joe. Punkovou smršť pěkně po svém podal Honza Haubert z Visacího zámku, který samozřejmě neopomenul zapět hit Traktor. Vrcholem byla účast Tonyho Ducháčka z kapely Garáž, který neopomněl zazpívat undergroundový šlágr Muchomůrky bílé Milana Hlavsy.

Výtěžek z koncertu činí 18 600 Kč a do kasičky Člověka v tísni se vybralo ještě 4 384 Kč.

Pomoct lidem postiženým zemětřesením v Nepálu může každý na konto: SOS NEPÁL 54333345/0300, nebo SMS ve tvaru DMS na číslo 87777.