Farmářské trhy na Jiřáku odstartovaly

Ve středu 15. února se na náměstí Jiřího z Poděbrad vrátily tradiční farmářské trhy. Nově je organizuje sama městská část Praha 3. Návštěvníci ale pravděpodobně změnu ani nezaregistrují. Drtivá většina prodejců je stejná, zbytek zastoupili kvalitní náhradníci.

Farmářské trhy patří už k tradičním doplňkům náměstí Jiřího z Poděbrad, tedy alespoň od středy do soboty. Na tom se ani v nové sezóně nic nemění, což pravidelné zákazníky jistě potěší. „Snažíme se pokračovat stejně, jako to bylo dřív. Organizace trhů bude co možná nejpodobnější tomu, na co jsou lidé zvyklí, aby nedocházelo ke zmatkům. Časy zahájení a zakončení jsou tedy stejné, trhy probíhají ve stejné dny a snažíme se, aby i trhovci, na které byli lidé zvyklí třeba ve čtvrtek, jezdili také ve stejný den,“ vysvětluje Tomáš Kalivoda ze Správy zbytkového majetku. Ta převzala organizaci trhů jen před pár týdny, úkolu se ale zhostila na výbornou. Ihned začala oslovovat stánkaře a brzy získala přes 130 zájemců. „Primárně oslovujeme ty, kteří na trzích už byli. Dá se tedy říct, že zhruba 90 procent stánků bude stejných,“ říká Kalivoda. Místo těch zbylých se pak společnost snaží vybrat vhodnou náhradu. Novinkou bude třeba prodej čerstvě zamražených mořských ryb.

Bohatý sortiment a kvalitní zboží
Už první den se na trhu objevila celá řada známých trhovců. Lidé si zde mohli koupit čerstvé maso z rodinné farmy Kořínkových, pravé francouzské bagety od firmy Petite France nebo výrobky Mlékárny Krasolesí. Ovocnářství Ploskovice přijelo s nabídkou moštů, prodávaly se zde domácí dorty a koláče Petrisimo, dobroty z Kozí farmy Pěnčín i ořechové dorty Louskáček. Škála jednotlivých produktů byla tedy velmi pestrá. Trochu zklamaní snad mohli být jen milovníci zlatavého moku, tradiční rakovnický pivovar totiž mezi stánkaři chyběl. Pokračovat by ale měl pivovar U Vacků z Chlumce nad Cidlinou a možná se v budoucnu přidá ještě nějaký další.

K už zavedeným účastníkům zdejších trhů patří také restaurace Podolka. Ani ona nemohla chybět na zahajovacím dnu, kde nabídla zájemcům několik kvalitních pokrmů. „Trhy na Jiřáku máme a vždy jsme měli strašně rádi. Baví nás opakovaně se potkávat s lidmi, kteří rádi chodí pro naše jídlo,“ říká Pavlína Jirková, která pro restauraci zajišťuje účast na farmářských trzích. „Nepotvrdily se obavy některých politiků a aktivistů, že by stánkaři neměli o trhy zájem, když je bude organizovat městská část,“ doplňuje místostarosta Prahy 3 Alexander Bellu.

Praha 3 sází na kontinuitu i novinky
Ani Praha 3 žádné komplikace nečeká. V první řadě chce zachovat kontinuitu a v budoucnu trhy ještě vylepšovat. „Chceme lépe kontrolovat vjezd automobilů a snažit se maximálně zklidňovat dopravu. Trhy jsou přímo před školou a ráno se tam pohybuje plno dětí. Budeme tedy tlačit na stánkaře, aby brzy ráno zboží vyložili a pak s auty odjeli,“ říká Tomáš Kalivoda. Společnost plánuje také zlepšit úklid a umožnit stánkařům třídit odpad.

Důležité jsou samozřejmě i reakce veřejnosti, na které chtějí organizátoři hodně dát. Založili tedy novou facebookovou stránku Trhy na Jiřáku, jejíž návštěvníci mohou komentovat novinky a zeptat se na to, co je zajímá. „V budoucnu chceme zavést i anketu hodnocení stánkařů,“ doplňuje Tomáš Kalivoda s tím, že špatně hodnocení prodejci budou muset zlepšit služby nebo z trhů odejít. „U všech trhovců budeme také pečlivě kontrolovat jejich certifikace a v případě pochybností si vyžádáme důkazy o původu zboží,“ ujišťuje.

                                                                                                                                                                                                    Robert Šimek