Svatomartinské slavnosti nabídly voňavou pečínku a mladé víno

Na dozlatova propečenou husu a mladé víno lákaly svatomartinské slavnosti 11. listopadu na náměstí Jiřího z Poděbrad, na které se přišly podívat tisíce lidí.

starostkaZ více než dvaceti českých a moravských vinařství degustovali návštěvníci před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně. Na Svatomartinských slavnostech na Jiřáku nechyběla tradiční pečená husa s knedlíkem a se zelím, na jejíž přípravě se na rozdíl od minulých ročníků více podílela městská část Praha 3. Voňavá pečínka, které se snědlo na 2000 porcí, se pekla v kuchyních základních škol Prahy 3. Chlazená čerstvá husa pocházela z českého chovu.A24A9623xx_resize

Již posedmé se konají Svatomartinské slavnosti na Jiřáku a mě velice těší, že jsme se tu opět sešli připoměli si tradice a zvyklosti, které se vážou na svátek svatého Martina,“ uvedla starostka Vladislava Hujová během slavností.

kun2Mladému vínu požehnal farář Jan Houkal z kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.

Na náměstí se přijel podívat i samotný svatý Martin, který nepřivezl sněhovou nadílku, ale nakonec slunečné počasí. K degustaci vystoupila Cimbálová muzika Pernica, zahrála také kapela Jazzmazec. Pro děti i dospělé byla připravena kovářská dílna nebo výtvarné dílny. Malí návštěvníci si užili zábavné loutkové představení.