Starší žákyně KNH Spoje Praha vyhrály turnaj SPOJE OPEN, nejmladší házenkáři obsadili 8. místo

Žižkovský oddíl národní házené KNH Spoje Praha dokončuje sportovní přípravu svých mládežnických týmů na jarní sezónu a mistrovské soutěže, které začínají již 18. dubna. Ve spolupráci s oddílem Spartak Modřany a Svazem národní házené připravil sérii turnajů ve dnech 11. – 12. dubna.

V kategorii mládeže do 12ti let se hrály turnaje o Pohár modřanského médi v sobotu 11. dubna v Modřanech a SPOJE OPEN v neděli na žižkovských Spojích. Turnaje již byly venkovní a počasí pořadatelům naštěstí přálo. Přijelo 9 družstev z Prahy, středních, severních a východních Čech. Hrála se základní část turnaje na dvě skupiny, v nichž nastoupily týmy složené z kluků, holek nebo mixu (koeduků). Protože jsou v této mládežnické kategorii velké věkové rozdíly, byly hodně odlišné i výkony jednotlivých družstev. Děti se soustředily na radost ze hry, soutěžení a pohybu, ne tolik na výsledky zápasu a chváleni byli trenéry všichni svěřenci. Po sobotní části turnaje čekal na děti a jejich trenéry společný výlet do centra Prahy a tmelení na Spojích, kde byly týmy ubytovány. V neděli probíhaly na hřišti KNH Spoje Praha finálové skupiny podle umístění týmů předchozí den. Přijelo fandit velké množství rodičů, děti bojovaly o každý gól a atmosféra byla úžasná. Vítězem se zaslouženě stalo družstvo žáků z Krčína, na druhém místě skončily Modřany a třetí Březno. Děti byly věkově nejmladší (jednomu z hráčů bylo 5 let), dokázaly porazit Čakovice B a další zápas prohrály o gól. Zlepšovaly se každým zápasem a my se už těšíme na jarní část sezóny. Družstva obdržela poháry, ceny od partnerů a individuální ocenění nejlepších hráčů.

V kategorii starších žaček (12 - 15 let) se přihlásila pouze tři družstva. KNH Spoje Praha, Sokol Březno a TJ Avia Čakovice. Turnaj se hrál dvoukolově, každý hrál s každým dvakrát. Děvčata z našeho žižkovského oddílu hrály velmi přesvědčivě a všechny zápasy vyhrály. Díky tomu naše holky vyhrály celý turnaj. Na druhém místě se umístilo družstvo TJ Avia Čakovice a na třetím místě se umístilo družstvo Sokola Březno. I přes takto malou účast se jednalo o turnaj kvalitní a odehrál se ve velmi příjemné a přátelské atmosféře.