Sportovní den přilákal na náměstí Jiřího z Poděbrad aktivní seniory

Úvodní akce Oslav Mezinárodního dne seniorů - sportovní den s šesti soutěžními disciplínami – dokázala v úterý 29. 9. přitáhnout na náměstí Jiřího z Poděbrad velké množství lidí. Z pestrého programu akce, který pro seniory připravila městská část Praha 3, byl velký zájem o pétanque, kroket a Nordic Walking. U stánku, kde si mohli příchozí nechat změřit cukr, cholesterol a tuk, se dokonce tvořily i fronty.

321913_166584__MG_7652.jpg

„Nejvíce mě lákaly sportovní disciplíny, byl jsem již loni, letos mám ale zraněnou ruku, takže nevím, jak dopadnu,“

vysvětlil svou účast na sportovním dni 73letý Karel Woska hned poté, co právě dokončil pátou disciplínu - kroket. „A teď si jdu zacvičit,“ stačil ještě dodat a zařadil se mezi skupinu lidí, kterým trenér předcvičoval stabilizační cviky.

321965_166588__MG_7709.jpg

Kromě kroketu si na místě mohli lidé také zaházet na cíl koulemi na pétanque, gumovými raketami a trefovat se do košů gumovými talíři.

Soutěžní disciplíny si vyzkoušel spolu s účastníky akce také zástupce starostky David Gregor, který se na přípravě Oslav Mezinárodního dne seniorů podílel a má oblast seniorů na starosti. „Nejlépe mi šel kroket, který jsem hrál poprvé. Vyzkoušel jsem si i pétanque, který si občas zahraji. Pro mě je však hlavní, když tady vidím seniory, jak sportují a jsou aktivní, to je moc dobře,“ řekl Gregor.  

321952_166587__MG_7702.jpg

Kromě soutěžních disciplín byla pro zájemce na náměstí Jiřího z Poděbrad připravena i instruktáž chůze s Nordic Walking a házení na cíl s frisbee talíři. Seniorům byla také k dispozici nabídka programů, které pro ně připravil klub Ulita. Řada seniorů se také zastavovala u konzultačního stánku s lékařem.

„Lidé se mě nejčastěji ptají na artrózu, ortopedické problémy a na bolesti kloubů,“ uvedla MUDr. Michaela Antošová, u jejíhož stolku mohli získat cenné rady účastníci akce.