Radnice ocenila práci ředitelky mateřské školy Milíčův dům

Starostka Vladislava Hujová společně se svými zástupci přivítala ve středu 31. července na žižkovské radnici Martu Vrabcovou, dlouholetou ředitelku mateřské školy Milíčův dům, která připojila svůj podpis do Knihy cti.

185761_85715_IMG_8627.jpg

Marta Vrabcová začala v Praze 3 působit jako učitelka v mateřské škole v roce 1983. Od roku 1984 pracovala jako ředitelka mateřské školy Vinohradská a od roku 1996 vede mateřskou školu Milíčův dům.

„Mateřská škola Milíčův dům je čtyřtřídní školou, která ve dvou mikrotřídách poskytuje péči dětem se speciálními vzdělávacími potřebami. Paní ředitelka Vrabcová se této problematice věnuje dlouhodobě a právě za její výbornou pedagogickou práci bychom ji chtěli poděkovat a vážíme se toho, že její podpis ozdobí Knihu cti,“podotkla starostka Hujová.

Koncepce školky vychází z myšlenek a odkazu Přemysla Pittera, pedagoga a humanisty. „V práci s dětmi klademe důraz na toleranci a otevřenost.  Vzhledem k tomu mají rodiče o umístění dětí v naší školce velký zájem,“ dodala Marta Vrabcová, která ale již končí své pedagogické působení a odchází do důchodu.

U příležitosti slavnostního zápisu do Knihy cti ředitelce Martě Vrabcové pogratulovali také zástupkyně starostky pro oblast školství Miroslava Oubrechtová, zástupci starosty Josef Heller a Bohuslav Nigrin a za odbor školství, který návrh na zápis Marty Vrabcové inicioval, Ludmila Knížková.