Veletrojka - péče, prevence, poradenství - počtvrté!

8. června na náměstí Jiřího z Poděbrad třetí městská část uspořádala veletrh sociálních a návazných služeb Veletrojka.

Už počtvrté se tak veřejnosti nabízela jedinečná příležitost seznámit se se sektorem sociálních a návazných služeb na Praze 3. Návštěvníci mohli načerpat informace a inspiraci u 48 stánků zaměřených na služby pro rodiny s dětmi, seniory, zdravotně handicapované, pacienty nebo pečující. Mohli využít i poradenství v nejrůznějších oblastech, včetně otázek péče o blízké, nelehkých životních situacích nebo například opatrovnictví. _DSC1886001

Veletrojka je živá forma, jak informovat širokou veřejnost o službách v sociální oblasti podporovaných městskou částí. Ukazuje bohatost a rozsah těchto služeb a nabízí konkrétní službu každému, kdo ji aktuálně potřebuje. Je příležitostí organizacím představit se vlastní formou a otevírá dveře k užší spolupráci jednotlivý poskytovatelům.

_DSC1866001Jako každoročně byl součástí festivalu i bohatý kulturní program zahrnující vystoupení hudebních skupin, tanečních souborů či autorské čtení Pavla Vrány. Pro děti bylo připraveno divadlo, hry a dílny. Na stáncích naleznete vedle informací například zážitkové programy nebo prodej rukodělných výrobků.

Vrcholem odpoledne bylo vystoupení kapely I Love You Honey Bunny.

                                                                                                                                                                                                      Jan Dvořák

                                                                                                                                                                                       Foto: Radko Šťastný