V Ošetřovatelském domově pro seniory Pod Lipami 44 můžete zhlédnout výstavu o rostlinné říši

Od 1. června probíhá výstava, která zavede diváka do světa kouzelné fauny a podmanivé přírody.

358795_190529_IMG_2114.jpg 358726_190524_IMG_2078.jpg

Expozice s názvem Promluvy bohyně Flory aneb Dary přírody dává možnost návštěvníkům proniknout do „světa zázraků“. Na snímcích je patrná kombinace barevných květů, hřejivých tónů jara, ale i pochmurná atmosféra podzimu a zimy.

,,V rostlinné říši, která se proplétá s říší živočišnou, nacházím mnoho paralel s lidskými životy. Jelikož i my jsme s nimi propojeni, i my jsme součástí tohoto světa. Již z názvů jednotlivých fotografií můžeme vnímat, že naše osudy se proplétají - jako např. na snímku, na němž je zachycený suk. Nebo fotografie se zelení, jež je obtěžkána sněhem, vidím muže a ženu společně nesoucí břemena a jeden druhému jsou si oporou,“ uvedla autorka fotografií Vendula Drahotušská.

 V Ošetřovatelském domově pro seniory Pod Lipami 44 probíhá podobná výstava již podruhé. Smyslem projektu "Dar života" je zprostředkovat nemohoucím, nemocným a starým lidem umění v různých podobách. Projekt se zaměřuj na obrazy, fotografie, koláže. Na cokoliv, co klienty domova odvede od jejich myšlenek o nemoci a stáří. Projekt Dar života vymyslela a realizuje Eva Malá, DiS., Sociální pracovnice z OŠD Pod lipami. Tento projekt se zaměřuje na začínající umělce, ale také handicapované umělce, kteří svou tvorbu chtějí přiblížit seniorům, kteří se za uměním nemohou dostat do galerií a míst, která jsou k těmto účelům určena. V rámci projektu Dar života vystoupili také nezávislí hudebníci, ale i malé děti z SC Bethany v Praze 4, kteří svým programem zpestřili život obyvatel OŠD Pod lipami.