V klubu důchodců oslavili senioři svoje narozeniny společně

Úctyhodná životní jubilea si ve čtvrtek 31. října připomenuli senioři a seniorky ze Svazu důchodců Praha 3. Poblahopřát mnoho zdraví a sil do dalších let jim přišla také zástupkyně starostky pro sociální oblast Miroslava Oubrechtová.

196419_93591_IMG_2.jpg

V Klubu v Hořanské ulici slaví členové Svazu důchodců narozeniny pravidelně. Jménem městské části jim přišla popřát a předat květiny a dárky místostarostka Miroslava Oubrechtová. „Ráda bych vás všechny při této příležitosti pozvala také na akce, které radnice pořádá speciálně pro seniory. V nejbližší době jsou to například taneční odpoledne v sále hotelu Olšanka, ale tamtéž se konají také přednášky především na téma dluhové problematiky nebo nájemního bydlení,“ připomenula místostarostka.

196417_93590_IMG_3.jpg

Svazu důchodců Praha 3 je určena především seniorům žijícím na Žižkově a Vinohradech. Jeho cílem je vytáhnout seniory z jejich domovů a zpříjemnit jim denní program a přitáhnout je k aktivnímu životu. Svaz pravidelně pořádá vycházky Prahou, plavání v hotelu Olšanka ale působí zde i turistický oddíl pod vedením Františka Práška. Senioři společně chodí do divadel a na koncerty, oblíbené jsou výlety parníkem nebo zájezdy do zahraničí.