Sociální a návazné služby se představily na Veletrojce

Na šedesát organizací se představilo na veletrhu sociálních a návazných služeb, který pořádala 9. června na náměstí Jiřího z Poděbrad třetí městská část.

360957_191330__MG_4477.jpg 360791_191316__DSC6533.jpg

Pro návštěvníky to byla jedinečná příležitost seznámit se se sektorem sociálních a návazných služeb na Praze 3, načerpat nové informace u stánků zaměřených na služby pro rodiny s dětmi, seniory, zdravotně handicapované, pacienty nebo pečující. Zároveň zde bylo možné poradit se s odborníky v nejrůznějších oblastech, včetně otázek péče o blízké, nelehkých životních situacích nebo například opatrovnictví.

„Veletrojka je součástí strategie informování o službách podporovaných městskou částí. Návštěvníkům chceme ukázat jednak bohatost a rozsah služeb, které pro ně na Praze 3 v sociální oblasti fungují, jednak nabídnout konkrétní službu každému, kdo ji potřebuje,“ uvedl zástupce starostky David Gregor, který celou akci zahájil.

 Součástí festivalu byl také bohatý kulturní program, vystoupení hudebních a tanečních souborů, dílny pro děti nebo prodej rukodělných výrobků. Vrcholem odpoledne bylo vystoupení známého romského zpěváka a multiinstrumentalisty Mária Biháriho.