Senioři se můžou hlásit na výlet vánoční Prahou

Už po dvaadvacáté se rozjedou v sobotu 14. prosince autobusy se seniory, aby si prohlédli vánoční Prahu. Pod taktovkou občanského sdružení Život 90 navštíví centrum hlavního města, kostely a paláce, trhy a betlémy. Senioři se mohou na projížďku hlásit celý listopad.

197040_93856_betlem.jpg

Vánoční projížďka Prahou je tradiční předvánoční akcí, kterou Život 90 každoročně organizuje. „Vloni se nám podařilo vypravit 29 autobusů a v adventním čase potěšit bezmála pět stovek seniorů z Prahy i okolí,“ popisuje Jan Lorman, ředitel Života 90.

Život 90 dává možnost osamoceným a zdravotně postiženým seniorům navštívit místa, do kterých by se bez cizí pomoci v zimě nedostali, a prožít alespoň na jeden den předvánoční atmosféru tak, jak ji prožívají mladší a zdraví lidé.

Akce je určena seniorům, kteří kvůli svému věku, zdravotnímu stavu nebo samotě nemohou předvánoční Prahu sami navštívit a kteří žijí ve svých domovech. „Účastníkům, kteří se přihlásí, v den projížďky Život 90 zajistíme bezbariérovou dopravu, průvodce a doprovod. Pokusíme se také u všech navštívených památek domluvit snížené nebo bezplatné vstupné,“ dodává Lorman.

Po celý listopad je možné hlásit se na akci pomocí webového formuláře zde nebo ve všední dny od 11.00 do 16.00 hodin na recepci Života 90 (Karoliny Světlé 18, Praha 1, tel. 222 333 555), či na tel. 222 333 545.